Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Philips HMP7001/12 típusú...

Szcsaba66 kérdése:

Philips HMP7001/12 típusú média lejátszó Wifi-n keresztül nem tudja lejátszani az MKV HD vagy FULL HD file-t. Van erre valami megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vettem egy Philips HMP7001/12 típusú média lejátszót! Wifi-n keresztül nem tudja lejátszani az MKV HD vagy FULL HD file-t. Van erre valami megoldás? A megosztást a Philips szerint a media player-en keresztül kell csinálni, nincs más a leírásban, de ez a progi (MP ver. 12.xxx) nem tudja a számító gépen sem elindítani, megosztani meg végképp, nem is jelenik meg a tv-n a könyvtár amiben ilyen file-k vannak. Esetleg másik megosztó programot tud valaki? Vagy a Media Playert tudom valahogy MKV lejátszásra bírni?? Sok lejátszó progit feltettem (VLC, KMP) de nem változott semmi. Win 7 64bit van a gépen. A média lejátszó pen-drive-on keresztűl tudja az MKV bármely formáját lejátszani!

Köszi!



2013. máj. 11. 16:05
 1/2 pinkpancser ***** válasza:

Ha media playerrel akarsz megosztani, akkor gondolom DLNA-t akarsz használni. Ha így van, nézd meg ezt és olvasgass.

[link]


A másik lehetőség, hogy azt a mappát osztod meg hálózaton, ahol a filmek vannak. Ha a média lejátszód látja akkor már mehet is a lejátszás.

Viszont a wifivel lehetnek gondok nagyobb távolságoknál, vagy ha sok a fal. Olyankor csökkenhet a tempó és nem biztos, hogy akadásmentesen fog menni egy nagyobb mkv.

2013. máj. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Lehet félreérthető voltam, minden file-t le tudok játszani a Philips lejátszón wifi-n, csak az MKV-t nem! Még a megosztott könyvtár sem látszik a (g:filmek\xyz ) a lejátszón amiben ilyen file van (MKV). Tehát a windows media player nem küldi az adatot el az asztali lejátszóra! Nekem egy olyan progi kellene ami megosztja ezt a formátumot is.

A wifi 3 méterre van a lejátszótól.

2013. máj. 12. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!