Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi alapján van a CPU support...

Mi alapján van a CPU support összeállítva?

Figyelt kérdés

Van egy régebbi alaplapom;

s775,

max. 1066Mhz FSB,


de a cpu támogatásnál a legerősebb a Core 2 Extreme 6800 (X6800).

2006-ban a világ legerősebb procija volt ha jól tudom, de ma már egy Celeron G530 erősebb/ugyanezen a szinten van.


Szeretnék bele venni egy e7300-at vagy másikat az e7000-res sorozatból, ezek még 1066Mhz-es FSB-vel jöttek ki, de az alaplap szerint nem támogatja.


Mitől függ, hogy támogatja-e az alaplap a procit, ha minden paraméter megegyezik? (Chipset: P4M900)



2013. máj. 22. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha az oldal szerint nem támogatja, akkor bizony nem fog tudni vele mit kezdeni.
2013. máj. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lord Keri ***** válasza:
Amikor az alaplapodat gyártották valószínűleg az E7xxx-es core 2 generáció még nem volt piacon. Az alaplap BIOS-ától függ, hogy milyen processzort kezel. Ha a gyártó "jófej" és tölt fel a weboldalára bios frissítést, akkor újabb procikat is képes lehet lekezelni egy régebbi alaplap is. Nézd meg a gyártó oldalán van e friss bios hozzá, valamint a CPU support részen egyáltalán kezeli e ezt a generációt. Hogyha nem kezeli az E7xxx-eseket de az E6xxx-eseket igen, akkor is tudsz még bele venni egy E6750-est pl ami szintén nem rossz proci S775-ből! :)
2013. máj. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 P.O.C. ***** válasza:
Core 2 Extreme X6800 65 nm -es gyártástechnikával készült, míg a Core 2 Duo E7300 45 nm -essel. Ha jól tudom, csak az Intel chipsetes alaplapok kezelik a 45 nm -es procikat P965 -től fölfele. A VIA és az Nvidia idő közben kiszálltak az alaplapi chipset bizniszből.
2013. máj. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első kommentező válaszát, sokat nem segített :D


Második válaszoló, a legfrisebb BIOS-om van, MSI Live Updater-rel nem volt nehéz ráfrissíteni, "jófej" az MSI. :D

Néztem egy oldalon (aszt hiszem a cpu-support.com-on) az alaplapom cpu supportját, de a legfrisebb BIOS-sal sem lehet az e7000-res sorozatból belerakni, az e6750 pedig sajna 1333Mhz-es FSB-vel jött ki. :/

2013. máj. 22. 19:06
 5/5 P.O.C. ***** válasza:

Mint mondtam, nem a BIOS -tól függ, hanem a csíkszélességtől.

Hiába raknák bele a BIOS -ba a mikrokódot, ha a chipset amúgy sem kezeli a 45 nm -esket. Erről nem az MSI tehet.


Pl. itt van a konkurencia ugyan olyan chipsetű alaplapja (ami szerintem pár fokkal igényesebb gyártó, mint az MSI):

[link]

Itt ugyan úgy nem találod meg a 45 nm -es procikat a támogatási listán.

2013. máj. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!