Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » USB-s Gamepadot PC-re kötve...

USB-s Gamepadot PC-re kötve hogyan tudok használni?

Figyelt kérdés
Vettem egy PC, PS3 kompatibilis gamepadot, és számítógépre kötve szeretném használni. A Drivert feltettem, a szg. látja is, de hogyan tudom beállítani hogy a játékokban azt használjam?

2013. jún. 6. 16:24
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Hát őszinte leszek, mikor kontrollert vettem, csak éppen megnéztem hogy oda legyen írva hogy PC-re is jó, nem gondoltam hogy ilyen dolgokkal szivatják az embert a nagy cégek hogy most ki hány darab 100 dollárossal törölje ki a seggét :D

Még szerencse hogy nem egy drága kontrollert vettem.

Na mindegy is, jogos az XboX kontrolleres érv is, de ha már így alakult, akkor abban a néhány játékban megoldom.

Egyébként FPS-en azért is akarom kipróbálni/megtanulni, mert több ismerősöm is mondta (akik konzolon játszanak régóta), hogy ha megtanulja az ember, sokkal jobb is lehet az egérnél. Köszönöm amúgy a válaszokat!

2013. jún. 7. 08:23
 12/15 TaKy99 ***** válasza:

Komolyan nem értem ez a kungyerek mit magyaráz!

5 hsz-on keresztül azt, hogy hülye volt a kérdező, hogy PC/PS3 kontrollert vett? Ennek van értelme?


Csak nekem kerülte el a figyelmem, hogy a kérdés az nem az volt, hogy mit vegyek, hanem hogy vettem és hogyan tudom használni? Komolyan most ez itt trollkodik?


- A PC-re kiadott játékokhoz a MS-nak semmi köze, hacsak nem a MS adta ki.

- Windowson ha nincs szabvány támogatás egy perifériához, akkor a gyártó ad hozzá.

- Azaz, ha a win nem ismeri fel a PC-re készített kontrollert, akkor keresd meg és tedd fel a driver-ét.

Ha nem megy, add meg a gyártót,típust, szívesen megkeresem neked.

- Ha jól beállítottad a driver-ben, akkor a játéknak látnia kell, mivel a gamepadok driver-ek szabvány kimenettel rendelkeznek a játékok felé, pont azért, hogy a 35 millió 3d party cégek is tudjanak perifériákat gyártani. A PC az nem egy IPhone!

-Azaz PC-n tök mindegy, hogy PS3, XBox, MS, Logitech, A4-tech, Fish vagy mittudomén milyen egyéb márkájú kontrollert használsz, ha van hozzá szabvány Driver.

Maximum a speciális funkciókat nem ismeri fel egy játék pl egy kormánynál a FFB erősség állítást vagy hasonlókat. de azok már elég spec esetek. Azért 6 tengelyt, meg 6 nyomógombot manapság illik leprogramozni egy játékban. Max a vibra funkció nem működik..

2013. jún. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a segítséget! Időközben sikerült megoldanom :) Nem kellett hozzá fél óra szenvedés sem. Grid 2 nagyon élvezetes vele :P
2013. jún. 9. 14:22
 14/15 anonim ***** válasza:
Kétféle controllertípus létezik PC felől: COmputer és DirectInput. Az XInput az XBox controllerek, Microsoft szabvány, ezt támogatja a játék a legtöbb esetben. A többi DirectInput, ezt már ritkábban támogatják a játékok.
2013. jún. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az a COmputer XInput akart lenni.
2013. jún. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!