Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hangkártya driver?

Hangkártya driver?

Figyelt kérdés

VIA VT8237A/8251/8261 - High Definition Audio Controller

Ehhez nem találok normális drivert sehol, valaki tudna segíteni ?



2013. aug. 3. 17:32
 1/4 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


Nézd meg a hardwerazonositóját, és ez alapján próbálkozz drivert keresni.


Mivel Microsoft találmány egyszerű és nagyszerű, (vagy nem ez nézőpont kérdése) és a windows XP óta benne van a windowsokban.


Számitógép - Jobb egér katt - Tulajdonságok - majd Eszközkezelő.


Itt keresd azt az eszközt, amire kiváncsi vagy

(telepités után sárga kérdőjeles az eszköz - és az Egyéb eszközök között van - kattits rá (kinyilik) ami benne van azt nem ismerte fel a gép és nem telepitett hozzá drivert)


Kattints kétszer az egyikre, előjön egy ablak, abban a "Részletek" fülön van egy leengedhető ablak, oda válaszd a "Hardverazonositókat".


Az alatta lévő ablakban megjelenő adatokból az első sorra kattints rá és CTRL+C (másold).


Gogliban bemásolod (CTRL+V). Először is próbáld meg az összes adat alapján keresni a drivert, ha nem sikerül akkor próbáld meg a végéről leszedni egy egységet ("&" jel az egység tagoló), majd még egy egységet, a végén csak a VEN és a DEV - Vendor és Device, usb eszköz esetén a VID és PID azonositó marad, utánna irod Driver plusz az OP rendszert és már keres is.

Példa gugli keresésre :


PCI\VEN_1002&DEV_9498&SUBSYS_10021002&REV_00 driver windows XP sp3


Itt egy mintakép hardver azonositóra :

[link] vagy [link]


Sok sikert.

Üdv.

2013. aug. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszöönm a gyors korrekt választ, de ezen ponton elakadtam : HDAUDIO\FUNC_01&VEN_11D4&DEV_1986&SUBSYS_1043818F&REV_1005\5&32900D34&0&0001


próbáltam rákeresni de elég furcsa oldalkra jutottam, XP-m van és SP3

2013. aug. 3. 17:51
 3/4 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


Próbáld ezt : [link]


Ebben a subsys-ig megegyeznek a hardwerazonositók.


Sok sikert.

Üdv.

2013. aug. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ismét köszönettel tartozom, tökéletes lett, rengeteg kínos keresgéléssel teli órát spóroltál meg nekem.

Mentek a zöldek !! :)

2013. aug. 3. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!