Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nemrég felújítottam a gépem...

Wannabeapro kérdése:

Nemrég felújítottam a gépem és ennek ellenére gyakran lassab mint volt. (pl windows indulásnál, új oldalbetöltésnél, ha több dolgot is csinálok egyszerre . ) Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

- Intel E5300 helyére került egy AMD FX-6300,

- 2db Kingston 2GB, DDR2, 800Mhz helyére 1 db 4Gb DDR3 1600Mhz,

- a régi G31M-S alaplapomat pedig lecseréltem egy extreme3 R2.0-ra.

(win7 64bit)


Minden drivert feltettem, frissítettem (biost kivéve).


2013. aug. 14. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:
hát pedig sokkal gyorsabbnak kéne lennie, érdekes, hogy amikor megvettem a gépem(amd phenom 2 x6 1045t 1066mhz ram gigabyte lap)a faterom kipróbálta, és azt mondta hogy az övé egyszerűen gyorsabb egy kicsivel mint ez(amd phenom x4 2,2ghz, 800mhz ddr2 ram, fujitsu lap) és papíron az enyének kéne jobbnak lennie:) Lehet hogy ráraktál egy csomó játékot meg blabla-t és az fogja vissza.
2013. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 levis56 ***** válasza:
100%
Csinálj egy alapos redszerkarbantartást,töredezetség mentesítést,meg fogsz lepődni hogy mennyi biztonsági rést és regisztrációs adatbázis hibát fognak találni a programok.Jelzem nem elég csak a CCleaner futtatása,újra telepítés után nekem több ezer hibát javít a programjaim a lemeztöredezetség is 50% körli.
2013. aug. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 levis56 ***** válasza:
100%
Most látom hogy új alaplap van a régi vinyóval,hát ez is probléma lehet a régi op rendszer nem igazán passzol az új laphoz más hardverkörnyezetbe került,lehet újra kell telepíteni a rendszert.
2013. aug. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rendbe kéne tenni az oprendszert/újratelepíteni, de ha az sem jó akkor valószinű a vinyó túl lassú.
2013. aug. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Amikor beszereltem az új alkatrészeket, akkor el se indult a windows az új hardverek miatt. Így egyből újra kellett telepíteni a windowst (win7 64bit).


A vinyóm igaz ami igaz nem valami jó (most sajna nem tudom megmondani, hogy milyen mert nem otthon vagyok),élmény index szerint bőven a leggyengébb.

Csak azt nem értem, hogy akkor eddig a régi, rosszabb gépben miért nem volt vele probléma.

2013. aug. 14. 19:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Valószínű az fogja vissza a sebességet. A régi gépbe még elfért, viszont a mostaniba meg túl lassú. Sokan nem találják fontosnak a vinyó sebességét, sokszor ez is a probléma. Pl. egy jó SSD is nagyon fel tudja dobni egy gép sebességét ha azon van a rendszer. Ugyanígy lehet ha vennél egy mostani jó teljesítményű HDD-t a régi helyett akkor gyorsulna a géped rendesen.
2013. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 levis56 ***** válasza:
Csináld végig a második választ az én új konfigomba is régi sata 2 HDD van mégsem lassú a gép az élményindex meg a HDD-re adja a legalacsonyabb pontszámot általában.
2013. aug. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
15% volt töredezett, és így elsőre úgytűnik, hogy tényleg gyorsabb lett.
2013. aug. 15. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!