Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nincs 1440x900-as...

Miért nincs 1440x900-as felbontás?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek! Pár napja egy megsütött 8800gts le lett váltva egy normálisan működő Zotac 9800GT-re. Minden simán ment, van kép, hang minden, egyedül 1 hiba van, ami nagyon zavaró. Egy 1440x900-as Philips monitor van a gépre kötve, és minden felbontás van a képernyőfelbontásokban egészen 1080p-ig, de egyedül az 1440x900 nincs közötte. Monitornak drivere nincs a neten, mindenhol szétnéztem, legújabb vga driver telepítve, régi driverrel sem volt 1440x900-as felbontás. Ha az nVidia vezérlőpultban az egyedi felbontás beállításánál 1440x900-at adok meg, akkor lentről meg fentről be van nyomva a kép, mint ha YouTube videót nézne az ember. Előző 8800GTS-el ezen a felbontáson jó volt minden. A 9800GT be lett téve egy másik gépbe, amint egy Samsung 2233sn monitor van, aminek van drivere is, és bírja a(z) 1080p-t, és ott volt az 1440x900-as felbontás. Windows újratelepítés volt annál a gépnél, ahol használva van a 9800GT. Azon gondolkodtam, hogy megkéne próbálni úgy újratelepíteni a Windows-t, és feltelepíteni a drivert, hogy egy másik monitorra van kötve a gép.

Mi lehet a probléma, és hogyan lehet megoldani?



2013. aug. 25. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg újratelepíteni a drivert és amikor az nvidia driver települ, akkor kérd, hogy tiszta telepítést végezzen (törölve a korábbi beállításokat, stb). Ez talán megoldja.


Egyébként egy monitorhoz nem kéne, hogy driverre legyen szükség...

2013. aug. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia.Probáltam de nem segített.
2013. aug. 26. 10:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Te várj csak... milyen kábellel kötöd össze a monitort és a gépet?

Mert azt írtad, hogy ha kézzel elkészíted a felbontást, akkor összehúzza... ez több okból is lehet:


1) VGA kábeled van. Ez analóg és a monitor nem biztos hogy tudja, hogyan kell pixelpontosan beállítani a képet. Ha van automatikus igazításra szolgáló gomb a monitorodon, használd!


2) A monitorod kínál szélesvásznú beállítást és valamiért ez van kikényszerítve, az eltérő felbontás ellenére. Nézd át a monitor beállításait!


3) A felbontás kézi létrehozásakkor a timing/időzítés ne automata legyen, Windows 7 alatt az elég gagyi, hanem próbáld ki a különböző módokat, amiket felkínál!


Sajnos több ötletem nincs.


Ha digitális kábelt használsz (HDMI/DisplayPort/DVI), akkor pixelpontosan be kell tudnia állni a képnek alapból, jóllehet még így is lehet kikényszerítve eltérő képarány.

2013. aug. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!