Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hangszóró recsegés NAGYON...

Hangszóró recsegés NAGYON furcsa módon. Miért?

Figyelt kérdés

Én még ilyet nem láttam. O.o

Az a probléma, hogy be volt dugva a mikrofonom a gépbe, és közel raktam a hangfalamhoz, aminek kicsit feljebb tekertem a hangerejét egy pillanatra mint az átlag és rögtön begerjedt tőle az egész, szóval gyorsan levettem a hangot. Azóta pedig folyamatosan ilyen furcsa magas frekvenciájú hangokat ad ki, DE... de csak akkor amikor nem szól semmi belőle. Ha elindítok egy zenét, vagy akármit, akkor rögtön tökéletes a hangja. Leállítom, és 3-4 másodperc múlva újra kezdi a fura recsegést. Ha a Windows-ban a hangerőt leveszem mondjuk 50%-ra akkor nem csinálja de magasabbra tekerve így is hallani egy kis sistergést/alapzajt amikor nem szól belőle hang amit én indítottam el. Próbáltam kihúzni a konnektorból, a mikrofont is kihúztam, ugyanúgy csinálja. Mitől lehet ez?



2013. okt. 15. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez az olcsóbb hangszórók általános hibája.Vagy döglődik a hangkártyád.

Előbbire az a megoldás,hogy a hangszórón letekered a hangot,de nem teljesen,tehát még lehessen valamit hallani.Aztán a Windowsban felveszed 100%-ra a hangot.

2013. okt. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De az a durva hogy ez nem is egy 1500 Forintos teszkós hangszóró, hanem egy számítástechnikai üzletből vettem 8000 Forintért. És ez nem is olyan sistergés, hogy kicsit lehet hallani, hanem konkrétan fülsüketítően hangos még úgy is ha nem tekerem fel a hangerőt.

Ha fordítva csinálom (tehát windows hangerő le, hangszórón meg fel) akkor nem túl zavaró, de így is ad ki fura hangokat némelyik számnál.

2013. okt. 15. 16:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Általános tény,hogy a garantáltan normális hangszóró 20k-nál kezdődik.Ez alatt felmerülhetnek problémák.esetleg egy másik hangkártyával kellene megnézni.
2013. okt. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Mindjárt kipróbálom másik géppel.

2013. okt. 15. 16:27
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha a telefonomba dugom, és felveszem maximumra a hangot a telón meg a hangszórón is, ott úgy sincs sistergés. Tehát akkor nem a hangszóróval van a gond, igaz?
2013. okt. 15. 16:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen.Elképzelhető, hogy a géppel van baj.
2013. okt. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, a többinek utána járok. :)
2013. okt. 15. 20:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Okés és szívesen.:)
2013. okt. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!