Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van az AMD és az NVIDIA...

Van az AMD és az NVIDIA között tényleges különbség, vagy csak a szubjektiv vélemények alapján tudunk ítélni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 1. 14:43
 1/8 Osynho ***** válasza:
Konkrét vga-k között van különbség. Persze a két gyártó is különbözik, de ez engem, mint vásárlót, nem igazán érdekel. :D
2013. nov. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

AMD és Nvidia... ha ezt a két nevet látjuk akkor nem lehet teljesítménybeli különbséget tenni...

az a kérdés hogy a két cég azonos teljesítményű kártyái közül melyik az olcsóbb, vagy az azonos árkategóriában kinek a kártyája erősebb... tehát ki gyárt jobb ár/érték arányú kártyát.... ebben az utóbbi időben az AMD jeleskedik, persze vannak az Nvidiának is jól árazott kártyái, például a GTX760 vagy a GTX780...


minden videókártyáról vannak tesztek, ahonnan megtudhatjuk a kártyák teljesítményét... pl prohardveren jó teszteket találni... a vásárlói véleményekre nem érdemes hallgatni, mivel sokszor elfogultak, az az oldalt támogatják amilyen a sajátjuk (persze ez alól is vannak kivételek)...

2013. nov. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egy új videókártya vásárlásán gondolkozom, körülbelül 100-110 ezer forintot szánnék a kártyára. Ebben az árban ahogy el néztem igen nagy a kiínálat, és nem tudom, hogy melyiket válasszam. Játékokra kéne és az igazat megvallva, elég nagy dilemmában vagyok...
2013. nov. 1. 15:38
 4/8 Osynho ***** válasza:

"nem lehet teljesítménybeli különbséget tenni..."


Már hogyne lehetne. :) Nincs két egyformán erős vga. Sőt, egyes játékok jobban kedveznek a Geforce-oknak, mások meg a Radeonoknak. :)

2013. nov. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is a prohardver teszteit böngészgetten, de más oldalakon is olvasgattam. Most kidobta az AMD az R9-es sorozatot ami eddig elég jól szerepelt a teszteken...
2013. nov. 1. 15:50
 6/8 anonim ***** válasza:

"AMD és Nvidia... ha ezt a két nevet látjuk akkor nem lehet teljesítménybeli különbséget tenni..."

én ezt úgy értettem hogy nem lehet eldönteni melyik gyártó a jobb... csak a név alapján nem lehet kijelenteni, hogy ki gyárt erősebb kártyákat... két adott kártya közül ki lehet jelenteni hogy melyik a jobb ez egyértelmű, és az azt is lehet tudni melyik szofver mire van optimalizálva...


válaszolva a kérdésedre, a 100-110 ezres kategóriában nincs R9 280x, mivel ezt a kártyát 80 ezerért lehet kapni... 100-110 ezres kategóriában hd 7970 és gtx770 kártyákat lehet találni, amik kugyan azon a szinten vannak ahol a R9 280x


én a R9 280x-et ajánlom, a maradékból költhetsz másra is:) (SSD, proci hűtő, stb)


[link]

ez most egy nagyon jó vételnek számít :)


ha drágábban akarsz kártyát venni a következő lépcsőfok a 140-150 ezres kategória ahol a gtx 780 van és ahová várhatóan a R9 290x is le fog kerülni...

2013. nov. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát én szerintem várok egy kicsit az R9 290x-re, és annak adok egy esélyt.
2013. nov. 1. 21:33
 8/8 anonim ***** válasza:
most sajnos még elég húzós az ára és eddig csak ref.hűtősek vannak belőle :( a gtx 780-nál körülbelül 5 százalékkal jobb... most 176 ezerért lehet kapni ami valljuk be nagyon húzós ár a gtx 780 132 ezres átrával szemben...
2013. nov. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!