Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alaplapot és processzor...

Milyen alaplapot és processzort érdemes venni? 410W-os táp elég e ehhez? DDr2 vagy 3, és lényeges e hogy a ram nagyobb Mhz-es legyen? Többi lent.

Figyelt kérdés

Számítógép fejlesztés előtt vagyok és ezzel kapcsolatban várnék hasznos infókat. Ház, táp (410W), dvd író, 500Giga winyó maradna a régi. Alaplapot és procit cserélnék, kb. 50-et szánnék rájuk. És vennék még 1db ramot, később a többit. (később 1Giga videokártyát, viszont olyan alaplap lenne jó, ami alapból 256-os integrálttal rendelkezik)

3 vagy 4 magos proci 3000Mhz/mag körüli Amd az ár miatt, és Asus alaplapra gondoltam.

Milyet éri meg venni? Elbíja e mindezt a jelenlegi táp? Linkek is jöhetnek.

Köszi a válaszokat előre is!


2009. nov. 15. 07:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Hali!

1. a ddr3 ár/teljesítményben nem éri meg a 2-es helyett, nem annyival jobbak. Bár szép lassan megy lefelé az áruk, már nem olyan vészes a különbség, szóval ahogy Te gondolod. DDR2-ből jobban jársz egy CL4-es 800 MHz-ssel, mint CL5-ös 1066-ossal. De alapvetően nincs jelentősége az egésznek, ezek a ramok már mind olyan gyorsak, hogy bőségesen elegek bármire és még azok is lesznek egy jó darabig. Inkább a mennyiségükre kell helyezni a hangsúlyt, egyelőre még mindenre elég a 2 gigaram, de ez előbb fog megváltozni, mint az, hogy a gyorsaságukból gond legyen.

AMD helyett én intelt vennék, nagyon régóta azt veszek és mindig meg voltam elégedve vele, mostanában ráadásul nagyon sokfelé látni, hogy az amd nincs ereje teljében. 2-nél több magos gép felesleges, a jelenleg használt programnyelvek nagyrésze nem tudja épeszűen kihasználni a több magot, paradigmaváltás kell ahhoz, hogy tényleg állandó és komoly hasznot tudj húzni a 2-nél több magból az pedig még soká fog jönni. Szóval én megnézném, hogy melyik a leggyorsabb core2duo, ami még belefér és azt venném.

Intelhez egy jó és nagyon olcsó alaplapot is tudnék ajánlani ASUSból: ASUS P5K. Régi darab, már nem is kapható sokfelé de nagyon olcsó és rendkívül jó még akár tuningra is. DDR3 nem megy bele, de vannak különböző variánsai (P5KC, P5K Deluxe, satöbbi), amik között van olyan, ami támogatja az SLI-t/crossfire-t, amibve mehet DDR3, satöbbi, satöbbi.

AS táp pedig bőven elég, ha nincs túl sok vinyó (értsd kevesebb van, mint 5) rákötve.

2009. nov. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!