Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lassú a Pendrive-om?

Miért lassú a Pendrive-om?

Figyelt kérdés

Egy Kingston DataTraveler 100 G2-ről lenne szó (2.0). A baj az, hogy elég lassú az írási sebessége... Az alaplapom egy Gigabyte GA-F2A85XM-D3H. Ezen van 3.0ás csatlakozó. Nos az átviteli sebesség kb. 3 MB/s. A bibi csak az, hogy a barátnőm laptopján az írási sebessége megközelítőleg 17 MB/s.

Akkor mi lehet itt a baj? Van valami megoldás erre?



2013. nov. 19. 13:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Maximum 2GB-os filmeket szokta rátenni. Melyik lenne a legmegfelelőbb formázás (fájlrendszer, lemezfogalalási egység mérete)?
2013. nov. 19. 13:05
 2/12 anonim ***** válasza:
NTFS fájlrendszerrel gyorsabban másolt nekem. Ha kikapcsolod a "gyors eltávolítást", akkor is gyorsabban fog másolni rá, bár megeshet, h belassul.. Nekem is jelentkezett ez a tünet, miközben frissen feltelepített win-en gyorsan, kb 15 mb/s másolt. Nálam egy takarító program tett be neki, beletörölt vmibe, amibe nem kellett vna és azután már lassú volt..
2013. nov. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Próbáltam a gyors eltávoltítás kikapcsolását, de nem jött be. ahogy az NTFS sem :( Hát mindegy. Kell venni egy 3.0-ás és akkor majd gyorsabb lesz. Ezt meg kidobni xD

Köszi szépen a választ!:)

2013. nov. 19. 15:44
 4/12 anonim ***** válasza:

azért ennyi mert ennyit tud. Nem az USB 3.0-n múlik, mert egy USB 2.0-t sem tud kihasználni. Olcsó pendrive lassú a drága meg gyors...


Általában az írási sebessége 5 MB/sec.

2013. nov. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát igen... de mint írtam, laptopon 17 MB/s volt az írási sebessége. Akkor valami az én gépemmel, vagy a windowsal van baj.
2013. nov. 19. 17:56
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

Gyártó: Kingston

Modell: DataTraveler 100 G2 16GB


Tulajdonságok:


Kapacitás: 16GB

Olvasási sebesség: 10 MB/sec

Írási sebesség: 5 MB/sec

Méret: 69.62 mm x 22.44 mm x 12.76 mm

Csatlakozó: USB 2.0



Ha 17 MB/sec, akkor örülj, de ha kevesebb akkor nincs mit reklamálni...

2013. nov. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem kell okoskodni. Én csak egy kérdést tettem fel, hogy mégis hogy lehet ez? Ha nem tudsz válaszolni, akkor ne irkálj ide...
2013. nov. 19. 21:13
 8/12 anonim ***** válasza:
24%

Te is azok közé tartozol akiknek ha nem tetszik az igazság, akkor bebunkóznak...


[link]


Itt olvasd el a specifikációkat - ha tudod mi az - és látni fogod hogy azt írják amit én...

2013. nov. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Értelek én... De a kérdés arra írányul, hogy hogy lehet a laptopon 17MB/s és a PC-n miért csak 3MB. És amúgy is azt írja, amit linkeltél, hogy 5 MB/s és az nem 3 MB/s, vagyis valami a PC-vel van. De mi?

A pendrive tulajdonságait már 100x láttam. Értek a dolgokhoz. Csak az imént említett eseményeket nem vágom. De szerintem te sem. Csak linkelgetni tudsz, de tapasztalat vagy egyéb nincs.

2013. nov. 20. 18:44
 10/12 anonim ***** válasza:

Az 5 az nem 3, de ennyi egy minimáláras pendrive-nál belefér. A 17 MB meg azért lehet annyi, ahogy az 50 MB/sec-es vinyónál a 120 MB/sec. Vinyónál és pendrive-nál is a számítógép az adathordozóról előre beolvas adatokat, amik valószínűleg majd általad olvasásra kerülnek és ez bekerül a RAM-ba és az adat "eleje" onnan kerül beolvasásra, talán ezért van a nagyságrendekkel nagyobb olvasási sebesség. Hogy ez az egyik gépen miért működik és miért nem a másikon, senki nem fogja megmondani neked...


Tapasztalat: Mindenkinek van pendrive-ja tehát tapasztalata is. Nekem egy 32 GB-os van 20 MB-os írási és olvasási sebességgel. Ezt mindig hozza, néha 25 MB-ig felmegy ez az érték. Én csak itthon használom, nem tudom hogy teljesítene egy másik gépen, de ha máshol lassabb, azért senki nem fog oprendszert újratelepíteni vagy alaplapot cserélni. Ha meg hardvert nem cserélsz akkor a sebessége marad a régi.


Most egy olyan pendrive-től vársz el nagy sebességet, ami a gyártó szerint is csak 5 MB-ot tud. Erre valami megoldás???


Kíváncsi leszek egy hozzáértő tanácsára...

2013. nov. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!