Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopban lehet dolgokat...

A laptopban lehet dolgokat (processzor) cserélni?

Figyelt kérdés
mert van olyan ismerősöm aki azt mondja lehet és van aki azt mondja nem. csak mert van egy nagyon jó laptopom 8Gbram meg minden csak gyenge a prociki lehetne cserélni egy jobbra és ha igen akkor külön olyat kell venni ami laptopproci vagy egy sima is megteszi?
2013. dec. 15. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Procit általában nem lehet.
2013. dec. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a régiekben nem, a 2-3 évvel ezelőttiektől kezdve lehet. De ez teljes mértékben laptopfüggő. Az enyémben pl. lehet, 2 éves. Párszor szedtem szét takarítani, akár mint egy asztali gép esetében, foglalat, processzor, hűtő a felépítés, teljesen bontható, cserélhető.
2013. dec. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat nekem dell inspirion n5040 van és a procija 2 magos 2.17 Ghz. és egy 4 magos 4 Ghz.-s ra akarom lecserélni ez szerintetek lehetséges?
2013. dec. 15. 15:51
 4/11 anonim ***** válasza:
Létezik 4 Ghz-es proci laptoba? Ez nekem új, vagy csak nagyon le vagyok maradva a számtech világban. Egy 4 magos kétmagonként 2 Ghz-es processzor még nem lesz 4 Ghz-es, ha erről lenne szó. A laptopnak mindjárt utánanézek.
2013. dec. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy foglalatban van a processzor.

Attól még a gépednek van egy teljesítmény tényezője, pl 75W, vagy 90W, esetedben szerintem inkább 75 körüli.

Abba szerinted bele tudsz rakni egy olyan processzort, aminek önmagában majdnem 70W a fogyasztása?


Agyatlanság.

2013. dec. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A processzor cserélhető. Ami a gond, hogy nem tudom mit támogat az alaplap, meg egyrészt neked Intel vagy AMD van, annyi féle verzióban adják ki a laptopot. Nem találok olyan dokumentumot amiben fel van sorolva az összes kompatibilis processzor, az enyémhez (HP) van, így tudom mit tehetek bele amit biztosan támogat.

Elég durva lenne laptoban a 70W-os processzor. Egy átlagos laptopnál szerintem 45W a max. Nálam 35W a processzor fogyasztása. Asztali gépeknél sem sokkal több, a nagyon régi processzor ettek magukban 70W-ot, azt sem folyamatosan, hanem teljesítménytől függően. Egy 500W-os tápegység sem eszik folyamatosan 500W-ot.

2013. dec. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
jó köszi hogy elmagyaráztátok mostmár a fogyasztást is nézem amikor keresgélek.
2013. dec. 15. 16:32
 8/11 anonim ***** válasza:

Végégnéztem, az Intel áltagos mobil processzorai 10-35W-ot fogyasztanak, asztali gépben 60-80 az átlag (de mint tudjuk az asztali processzorok nem kompatibilisek a mobil processzorokkal).

Áá, annyit lehetne írni a processzorkompatibilitástról... legbiztosabb ha rákérdezel a géped adatainak mellékelésével a választott processzorra, támogatják-e egymást. Ha lenne valami dokumentum a támogatott processzorokról, benne lenne, hogy milyen processzorok közül válaszhatsz ha cserélnéd, de nem találok ilyet.

2013. dec. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A monolitikus gyártási méret sem mindegy. A tokozás pontos típusa sem elhanyagolható.
2013. dec. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Laposban nem igazán éri meg processzort cserélni. Ha a kompatibilitással nem lennének problémáid, akkor a hőmérséklettel.... Már, ha laptopként használod.
2013. dec. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!