Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya illesztőprogramja...

Videokártya illesztőprogramja nem működik?

Figyelt kérdés

Hali! Tudom, hogy hosszú lett de segíts lécci, ilyet még nem láttam életemben...

Van egy radeon hd 7790-em, eddig csodásan működött játszottam meg minden kifogástalan működése volt. Karácsonykor elvittem a nagyszülőkhöz és egy hétig alaplapba integrált kártyáról(hd 4200) használtam a gépet, amihez előbb resetelnem kellett az alaplapot, így kivettem az elemet és minden frankón működött ott is. Visszahoztam a gépet haza, visszaraktam a 7790-et és semmi nem működött, egy kis sárga felkiáltójelet rak az eszközkezelőben a 7000 serieshez, de amikor frissíteni próbálom akkor azt írja, hogy napra kész a kártya. Semmiféle képernyőfelbontást nem tudtam állítani így 720X akárhányason ment csak, viszont ha bent volt a kártya de integráltra dugtam a HDMI-t akkor nem ismerte fel a winchestert a gép :O mondom ez meg mi? Integráltat is csak úgy tudtam megjeleníteni, ha kiszedtem a kártyát különben nem veszi észre a winyót. Tehát csak akkor van képem ha a 7790-re dugom a hdmi-t de a 4200-at használja alapértelmezett képernyőn. Újraraktam a windowst. Szépen le is töltötte a hd 4200-hoz a drivert, gyönyörűen 720p-ben fut is a windows, felrakom az összes frissítést. Csont tiszta a gép. Beszerelem a 7790-et, berakom a telepítőt, hogy rakja fel a catalystot, persze most is csak alapértelmezett felbontáson, telepítéskor 2szer is blue screent kaptam, mindegy azt megoldottam hogy ne legyen. DE miután felraktam, ismét ez a probléma az illesztőprogrammal, de már kapok egy olyan hibajelzést, hogy "ATI grafikus illesztőprogram nincs telepítve vagy az ATI illesztőprogram nem működik megfelelően. Telepítsen az ATI hardvernek megfelelő ATI illesztőprogramot". Ezután másodjára is újraraktam a drivereket meg mindent. Ugyanez történt, megnéztem a telepítési naplót és a hd 4200 szerepel benne...???? MIII?? Nem értem, mert az eszközkezelőben látja a 7790-et. Ráadásul ha felraktam a 7790-hez a drivert, utána tönkrevágja a 4200-at is, az is kap egy felkiáltójelet és nem tudom rendes felbontáson használni a gépet. Elromlott a videokártyám vagy mi? MOst letöröltem az összes ati drivert, windows updatettel újrarakattam a hd 4200 illesztőjét, és most megint integráltról megy tök jól, csak hát a drága 7790-em itt van kiszerelve, mert fogalmam sincs hogy mit tegyek. Rengeteg mindent kipróbáltam, munka után este 10-től reggel 7ig ezzel próbálkoztam, kifolyik a szemem, most keltem, légyszi segítsetek megoldani!!!!!!! Köszi :(



2013. dec. 28. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:
BIOS-ban vagy tiltsd le az integrálta, vagy az ATIt jelöld elsődlegesnek. BIOSa válogatja mit kell csinálni.
2013. dec. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja tiltsd le az alaplapi vga-t biosba, ha nem sikerül biosba, és sikerült elindítanod a 7790el a gépet akkor eszközkezelőbe is megteheted, hogy letiltod a 4200at. Én próbálkoznék régebbi driverekkel is hátha az segít, akár az alaplapodhoz tartozó driver csomagot is újrarakhatod a legfrissebbet. Még annyi, hogy azért írhatnál egy configot nekünk, hátha ott van vmi ami miatt ez történik pl: gyenge nóném kínai táp..írd le és meglátjuk ! :)
2013. dec. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hu,kosz a gyors valaszt. Mar probaltam ugy is hogy letiltom az on-chip vgat, de asszem akkor sem latta a winyot...basszus mar nem emlekszem pontosan. Irok konfigot. Fejbol telorol. Msi 785GM-E51 alaplap, amd athlon ii x4 2,66GHz proci, M-Tech 450W tap, toshiba 1Tb hdd, 6Gb RAM 1333MHz, msi radeon hd 7790 1Gb 256bit 1050MHz. Még arra gondoltam, hogy ujrarakom a windowst de meg nem engedem win updatelni az integraltat hanem egybol rarakom a 7790 cd-jerol a dologokat..
2013. dec. 28. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!