Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 7 alatt hogy allitsam...

Windows 7 alatt hogy allitsam be, hogy menjen az 5.1-em?

Figyelt kérdés
Csak az elso ket hangszorom megy. Mi lehet a hiba?
2009. dec. 29. 01:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem fog menni, az senkinek nem megy, de má vagy 25-en feltették ezt a kérdést itt, nem hiszem, hogy nem láttad...

Na lényeg, hogy a Win7-ben át van írva a hangmodul, ezért az 5.1 tényleg 5.1, sima mp3-nél nem fog szólni. Én feltettem a Realtek hangdriverét, amivel különböző hangeffektetek lehet csinálni (csatorna, erdő, sikátor, szoba...) ezzel ha be van állítva a szoba effekt a többi is megszólal, mint háttérsugárzó, de nem lesz hangos. Ha a mélyet meg a középsőt felcseréled akkor meg a középső is szólni fog. Csak rakd fel azt mindenképpen.

2009. dec. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Emberek van megoldás!!!(Már aki realtek hd audio drivert használ)

Majdnem egy hónapja váltottam XP-ről Windows 7-re. Aztán nekem is felmerült ez a probléma, hogy csak a két elülső hangszóró szól. Beállítottam minden helyen ahol csak lehet hogy 5.1-en szóljanak a hangfalak. Semmi. Aztán elkezdtem keresgélni a neten, majd youtube-on valami megoldást, láttam hogy senkinek nem megy az 5.1. Végül találtam egy videót, ami nagyon hasznos volt: http://www.youtube.com/watch?v=pTzuAceKXPI

Beállítottam mindent amit mutatott a videó, és lássanak csodát, szólt mindegyik hangfal. Igen ám csak halkabban mint régebben az XP-n. Először zenéket teszteltem Winamp-pal, aztán zenehallgatás közben megnyitottam a Tálcáról a Hangszórók - Hangkeverő megnyitását és ott majdnem teljesen le volt véve a Winamp hangja. Mondom megnézzük, ha feltekerjük mennyit számít. Hát valami pokoli jól szólt, el se hittem akkor. Óriási a különbség a XP-hez képest: sokkal jobb, erőteljesebb, tisztább, részletesebb volt a hangzás, ám még mindig nem volt 100% -os némelyik zenénél ugrált a hangerő. Aztán erre is találtam megoldást. A végeredmény az lett hogy minden 5.1-en szól , a zene, nem hittem volna hoogy az mp3-ak tudnak 5.1 is szólni és mégis(sokkal jobban elkülönülnek a hangszerek, tényleg minden hangfal más hangot ad ki). A játékok is rohadt jól szólnak itt van a legnagyobb különbség az XP-hez képest tényleg mintha ott lennél. A filmek is baromi jól szólnak, és még a pasziánsz is 5.1 :)

Szóval a lépések az 5.1 beállításához:

- minden 5.1-re állítani, hangszórókat, programokat...( biztos ami biztos)

- a videóban mutatottak beállítani, a videó végén beállítja az illető a centert 75-re, a front-ot 51-re, szerintem ezeket nem kell mert csak halkabb lesznek az elülső hangfalak(nálam 80-80).

- és végül rámenni Hangszórók - Lejátszóeszközök -re,vagy Vezérlőpultból a Hang-ra, ezután bejelölni a hangszórókat és azok tulajdonságaira ráklikkelni, ezután Javítások fül és a következők legyenek bepipálva:Azonnali mód, Környezet,Hangszín-szabályozó, Hangszóró-kitöltés, Loudness-kiegyenlítés, Mélyhang-kezelés, Szobakorrekció.


Egy kicsit hosszúra sikeredett a leírás, de remélem segítettem valakinek ezzel.

2010. dec. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Ja és még annyi, hogy legelső lépésként be kell szerezni a legfrisebb Realtek HD Audio Drivert. És még az internetes hanglejátszás is 5.1, ami az XP-nél nem volt az(Youtube és a többi).
2010. dec. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Igaza van nekem is bejött :D
2011. jan. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
nekem is segített,már szét****ott az ideg. Most váltottam xp-ről 7-re és meglepődtem h nem szól a zene 5.1-ben,aztán én is megcsináltam/végigcsináltam az itt leírtakat és nekem is mükszik,thx :)
2011. aug. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 akosaki válasza:

Helló

Bocsi, de honnan tudom letölteni ezt a programot ? mindenhol keresem de nem találom :( max drivert találok de azzal meg nem jön be ez a progi :( légyszi segítsetek

2012. febr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 fantom220 válasza:

Ez a nálam is bevált majdnem kivéve azt hogy a mélynyomóm még nem add ki hangot.. valamiért Ebbe részbe meg és végül rámenni Hangszórók - Lejátszóeszközök -re,vagy Vezérlőpultból a Hang-ra, ezután bejelölni a hangszórókat és azok tulajdonságaira ráklikkelni, ezután Javítások fül és a következők legyenek bepipálva:Azonnali mód, Környezet,Hangszín-szabályozó, Hangszóró-kitöltés, Loudness-kiegyenlítés, Mélyhang-kezelés, Szobakorrekció.


nem találtam a Hangszóró-kitöltés a listán lehet hogy ezért nem megy .. de hol van? Valakinek ha van megoldása, ötlete írjon köszönöm!

2012. ápr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 fred12345 válasza:
Írjátok meg a linket ahonnan ezt a realtek hd audio managert leszedhetem mert al egujabb 6.1-et leszedtem és nincs benn az az opció ami a vidiben van így fel sem ismeri 5.1et és sehogy nem tudom átállítani. Apropó hogy lehet ilyen nyomorék a win7 hogy alapbeállításnál nincs 5.1 szégyen
2013. máj. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Makker bolha ***** válasza:
Nekem most win 7 van, és rendes winamp -on halgatom a zenét wagy mediaplayer -el filmet és 5.1 ben. Nem kellet semmit áligatnom! Még mikor win vista, xp -m volt ezeknélis simánn ment. Nem kellet semmit áligatnom.
2014. ápr. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Goti83 válasza:
2014. máj. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!