Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopom működés közben...

Laptopom működés közben beázott, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Történetesen volt egy hatalmas zápor nálunk a múlt héten. A laptop kint maradt a műhelyben, viszont pont fölötte volt egy törött cserép, így szépen belecsöpögött a víz.(Ráadásul ki sem volt kapcsolva.) Mikor vihar után észrevettem, áramról le, s szárítottam egy napig. Azóta következőek a hibái: kb tizedik bekapcsoláskor jön be a kijelzője,s nincs touchpad. Mondjuk ez nem gond, úgy is egérrel használom. Viszont a kijelzője nagyon zavar. Több probléma nincs, mert ha a monitor sötét is, akkor is hallom, h betölt. Ha kép is van, akkor tökéletes minden. De ha így is történik, ami ritka, akkor a boot folyamat teljesen egy fehér képernyő, és már csak a windows-nál hozza a képet. Próbáltam külső monitorral, akkor is így műxik. Sokadik bekapcsolásra van kép. Minden ötletet szívesen fogadok. Előre is köszi Mindenkinek!
2014. máj. 22. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha külsővel is rossz, akkor valószínűleg az alaplapon mehetett tönkre valami (pl. GPU). Ez esetben szerintem kuka... Elemi kárt szerintem biztosítás sem igazán fedez, nemhogy gyári garancia...
2014. máj. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én simán vennék egy másikat,

a beázott laptop,kb arra jó,mint a még csak egyik felén caros wc papír,

-kifordítva még talán jó lenne......

2014. máj. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első: Ha a gpu ment volna tönkre(gondolom az a videokártyája),akkor néha miért jön a kép? Az imént viszont azt tapasztaltam, hogy ha megmozgatom a monitorrészét, akkor néha bevillan.

Második: veszel nekem ajándékba egy újat? (Sajna most nem nagyon engedhetem meg magamnak, ezért kérek segítséget, hátha javítható) Cserébe adnék egy tekercs egy oldalán szaros budipapírgurigát :D :D

2014. máj. 22. 18:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért gondolom, hogy GPU (nem videokártya, mivel a notebookoknál nem igazán van olyan...), mivel azt írtad, hogy külső monitorral sem működik.

Ha csak a beépített kijelzője nem menne, akkor azt mondanám, hogy valószínűleg az rossz, de így...

2014. máj. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Használt, olcsó és jó gépek sok helyen kaphatók, vegyél másikat. Asztali gépnél hardvercserével megoldható, átépítés és működik tovább. Sajnos ez notebooknál vagy laptopnál nem működik.

[link]

2014. máj. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 cianidetil ***** válasza:

Ha van kis kézügyességed,még annyit megtehetsz,hogy atomjaira szeded,és minden darabját hajszárítóval kiszárítod.veszíteni nem fogsz rajta,max. az idődet.

Ha utána jó,akkor jó,ha nem akkor jöhet az új vásárlása.

2014. máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!