Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehetne legjobban...

Hogyan lehetne legjobban kihasználni a nagy számítási kapacitású, kis videoteljesítményű gépet?

Figyelt kérdés
Van egy szerver, amiben több processzor és sok RAM van, viszont a videokártyája integrált. Hogyan lehetne a legtöbbet kihozni belőle? Pl az olyan programokat, mint mondjuk az Inventor, vagy egyéb nagy szímtási kapacitást igénylő programokat jól tudna kezelni, csak a megjelenítéssel lennének gondok. Tehát nem lehetne szerver+monitor felállásban használni. Hogy lehetne megvalósítani, hogy esetleg egy másik munkaállomásról (szimpla PC) dolgozni, miközben a szerver végezné a műveleteket?

2014. máj. 22. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyik ilyen módszer az X-Window. Egy megjelenítő rendszer, fordított kliens-szerver alapon működik. Tehát a szerveren lenne az X kliens, és a munkaállomáson az X szerver. A szerver küldi a megjelenítési utasításokat, és a munkaállomás végzi a megjelenítést.

(A Linux disztrók nagyrészt így működnek, egy gépen belül is.)


[link]

2014. máj. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha jól értem, akkor ezzel a módszerrel a szerveren lenne minden telepítve, és a munkaállomás mintegy monitorként szolgálna csak. Tehát mint a távoli asztal? Egyébként ez nekem Windows-os környezetben kellene. Mivel a legtöbb komoly program elsősorban azzal kompatibilis, viszont pl. a Windows 7-nek sem kevés a videokártya igénye. Vagy esetleg egy távoli asztal belső hálózaton?
2014. máj. 22. 17:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez egy X11 szerver Windowsra.

[link]

(Nem próbáltam, csak találtam.)

De amúgy igen, hasonló mint a VNC kapcsolat vagy a sima távoli asztal, csak alacsonyabb szintű.

Nem rábeszélni akarlak, csak egy megoldás lehet a sok közül. :)

2014. máj. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt vannak további távoli asztal megoldások.

[link]

2014. máj. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Pontosan nem ismerem a távoli asztal működését, de ahhoz akkor gyakorlatilag nem is kell a szerver oldalon a videokártya? Tehát a kép nem függ a helyi videokártyától? Pl. egy full HD kép megjelenítése nagy sávszélességű belső hálózaton távoli asztalon keresztül egy olyan gépen, aminek jó a videokártyája, de a futtató gépben viszont integrált?
2014. máj. 23. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!