Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit fogyaszt a számítógép?

Hbence19960112 kérdése:

Mennyit fogyaszt a számítógép?

Figyelt kérdés

Mivel lehet megnézni hogy mennyit fogyaszt a számítógép?


Van amikor első indításnál ki-be kapcsol a gép amég meg nem szüntetem az áramellátást... (le kapcsolom a tápot majd vissza) én a tápra gyanakodom hogy túl sok a fogyasztás és nem birja el, mivel lehetne erre ránézni? :)


Config:

-alaplap: Gigabyte EX38-DQ6

-cpu: Intel Core 2 Quad Q9450 @ 2.66GHz (2.50GHz-n pörög éppen)

-vga: Sapphire Radeon HD7770 OC GHz Edition

-táp: FSP HEXA 500W (védelemmel ellátva)

-ram: Zeppelin 2x2GB @ 800MHz

(DVD-RW, 60GB SSD, 500GB HDD, 3venti, 1neon)



2014. jún. 5. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Kicsit laikusként szerintem inkább rossz lehet a táp...

A proci TDP-je 95W (ARK szerint), a VGA-jé is belefér szerintem...


Másik táppal ki tudod próbálni?

Egyébként csak bekapcsoláskor van/lehet probléma? Tehát terhelés (pl. sok játék) alatt nem volt még gond?

2014. jún. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

Szia!

www.pcpartpicker.com

ezen az oldalon összeválogatod a gépedben lévő alkatrészeket (vagy azokhoz nagyon hasonlóakat) és ki fogja írni. Régi alkatrészek is fent vannak. Ez ad egy pontos becslést a fogyasztásra.


Nem vagyok benne biztos, hogy egy neon mennyit fogyaszt, de én nem merném a tápról üzemeltetni, mert mégicsak nagyfeszültségű elektronika, meg zavarhatja az alkatrészeket. Első körben kösd le a neont aztán lássuk mi lesz. Egyébként inkább javaslom a 12 voltos LED szalagokat, az én gépházam is azzal van dekorálva.


Másik javaslat:

Villanyórával le tudod mérni. Megnézed mennyi idő alatt fordul körbe a gépet bekapcsolva, illetve kikapcsolva, és rá van írva hogy hány fordulat egy kilowattóra. Innentől általános iskolai fizika kiszámolni a géped (plusz monitor, ha nem húztad ki...) hány wattot eszik.


Lehet konnektorba dugható fogyasztásmérőket is kapni, de én azokban ugyan nem bízok....

2014. jún. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket! Hát nagyon sok játék megfordul a gépen, régebbiek...újak...és közepes/magas beállításokon átlag 35 FPSt produkál. (még ilyen "régi" configon is) Játék, film, és egyéb terhelő programok alatt nincs semmi furcsa, észrevehető gond.

VISZONT volt már rá példa hogy este kikapcsoltam a gépet, reggelre a semmiből előjött ez a ki-be kapcsolós jelenség.

És fogalmam sincs hogy miért.

A TÁPot a videókártyával vettem vadi uján netről, és több mint fél éves, de egy még szerintem nincs. Elég jónak tűnik(tűnt) és javarészt megvannak vele elégedve az emberek. Lehet gyári hibásat fogtam volna ki?!


SAJNOS nincs másik tápom hogy kipróbálhassam....

2014. jún. 5. 22:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előbbi kalkulátor nagyon messze van a pontostól.


A tápnak bőven elégnek kell lennie, de kifoghattál rossz darabot vagy időközben adta meg magát. Ha nincs csere tápod akkor viszont a kivárós módszer meg az egyesével ezt meg azt lehúzom van.

2014. jún. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát akkor ez lesz! De amióta kiírtam ezt a kérdést...azóta nem csinálta ezt a gép.

Nagyon ritka jelenség, pár hónapja meg napi szinten ment.

2014. jún. 7. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!