Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek az AMD...

Mi a véleményetek az AMD processorok-ról? Konkrétan erről: AMD A8-4500M Processzor (2,8 GHz) Quad-Core

Figyelt kérdés

2014. jún. 10. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A komplett notebook árral együtt?
2014. jún. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez egy laptop proci:

[link]


A CPU teljesítménye alatta van a mobil i3-aknak a legtöbb felhasználási mód esetén, az IGP teljesítménye erősebb.


De mivel notebook-ot veszel és nem írtad le milyen célra, milyen árkategóriában, ezért így nem ítélhető meg, hogy helyes választás lenne-e számodra.

2014. jún. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Laptop : [link] Netre +filmre használnám néhány játékra Planetside 2 meg néhány 2007-es játék amugy ilyen 140 e -150 között nézegetek!
2014. jún. 10. 17:23
 4/11 A kérdező kommentje:
De még gondoltam erre is bár ez csak dual core-os link: [link]
2014. jún. 10. 17:28
 5/11 anonim ***** válasza:

A két laptop procija hasonló teljesítményű, nyilván kicsit jobb a 4 magos, ha jobban párhuzamosítható, amin dolgozik, egy szálon meg az U-s i3. Az AMD-s gépben nincs dedikált VGA, de a másikban meg olyan gyenge van, hogy az AMD integráltja kb. egy szinten van vele, sőt jobb.


Ha csak a kettő közül lehetne választani, én az AMD-st választanám, mert teljesítményben és melegedésben, fogyasztásban is kb. ugyanott lehetnek (az Intel proci jóval kevesebbet fogyaszt, de ott van külön GPU is) viszont a ThinkPad Edge az "félüzleti" megoldás, és így jobb a minősége némileg, mint a consumer kategóriás Asusnak.


Viszont érdemes lenne még jobban körbenézned, mert pl. egy nem U-s, hanem M-es Intel proci például köröket verne ezekre, esetleg jobb dedikált VGA-val is találhatsz laptopot ebben az árkategóriában.

2014. jún. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A Planetside 2 menne rajta?
2014. jún. 11. 18:03
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem ismerem, de rákeresve:

[link]


A minimum requirements fölött van ez a laptop, de a GD Adjusted Requirements alatt, szerintem alacsony vagy max. közepes beállítás mellett lehet játszható.


Játékra mondjuk nem javasolnék laptopot, és ugye ha holnap kijön egy új játék, ami felkelti az érdeklődésedet, vagy egy már meglévő, akkor egy laptop bővíthetetlen, arról nem is beszélve, hogy bőven 100 alatt sokkal erősebb asztali gépet lehet kapni.

2014. jún. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem akarlak kíjavitaní neved sértésnek de rákerestem és e videó : [link] alapján az A8 nem kcsit jobb
2014. jún. 22. 17:54
 9/11 anonim ***** válasza:

A tesztben egy Llano APU-t vetnek össze egy második generációs, azaz Sandy Bridge i3-al, méghozzá úgy, hogy az integrált GPU-t használják, tehát nincs dedikált VGA egyik gépben sem, és mivel a szűk keresztmetszet a VGA, nyilván a Llano-nak meg sokkal erősebb volt, mint a Sandy-nek, ezért az teljesít jobban.


Ez a teszt semmit nem mond a két laptopról, mert egyrészt ezek laptop processzorok, másrészt mindkettő 1 generációval újabb, az AMD az Trinity, az Intel pedig Ivy Bridge, harmadrészt az Inteles laptopban van dedikált VGA. Egyébként szerintem, mint korábban írtam, nagyjából hasonló teljesítmény jönne ki játékban a kettő laptopnál, az A8 persze nyerne bőven, ha csak IGP-t lehetne használni, na de a másikban ott van a külön GPU is.


Jó hogy nem a Pentium 4-ről és az Athlon XP-ről hozol tesztet...

2014. jún. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szóval az, hogy A8 vagy i3, nem jelent semmit önmagában, mert több generáció volt mindegyikből, és jelölésen belül is eltérő procik vannak.


Pl. az, hogy i3, nagyon sokféle lehet, hiszen 4 generációja van, ezen kívül nem mindegy, hogy asztali, sima laptop proci, azaz m-es jelölésű, vagy kis fogyasztású laptop proci, azaz u-s, és még ezeken beül is vannak változatok.

2014. jún. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!