Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történik ha két eltérő Mhz...

Mi történik ha két eltérő Mhz memóriát (RAM) raknék a gépbe?

Figyelt kérdés

Tehát most 333 mhz van benne de emellé szeretnék rakni 2 400 mhz RAM-ot!

Vagy ki veszem a 333-ast az alaplapból,de rakok bele csak 400-ast!

Az alaplapnak mindegy az eltérés,vagy kimondottan mhz van tervezve?

Leéghet az alaplap az eltérő mhz miatt?

Esetleg ha eddig 333 volt benne de most 400-ra váltok?



2014. jún. 16. 10:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Ha kevered a kettőt akkor 333-on fog menni

A chipsettől függ, hogy támogatja-e a 400-ast, ha nem, akkor max 333-on fog menni

2014. jún. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

De lehet fizikai gond ha keverem, eddig 333, most 400?


Egyszer bele raktam két 512 ddr1 ram-ot a gépbe egyformák voltak kivéve a márkájukat, (mhz nem figyeltem)

mégis elkezdett füstölni az egyik!

2014. jún. 16. 11:06
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Fizikai gondja nem kéne, hogy legyen.

A füstölés valószínűleg azért volt, mert nem sikerült egyenesen behelyezni

2014. jún. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
A legkisebb órajelén fognak menni a ramok (tehát 333mhz-en).
2014. jún. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Én egyszer egy régi P4-es gépbe raktam 333 MHz-es RAM-ok helyére 400 MHz-eseket (ugye DDR...) és kékhalálozott a Windows XP!

A RAM-ok jók, mert egy másik, működőképes gépből szedtem ki. Az alaplap nem támogatta a 400 MHz-es RAMot, szerintem ez volt a gond...


Tehát szerintem nem ilyen egyszerű, hogy az alacsonyabb frekvencián fog működni...


Nézd meg, hogy az alaplap támogatja-e.

2014. jún. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Hol tudom megnézni ?
2014. jún. 16. 11:23
 7/22 anonim ***** válasza:
aida 64
2014. jún. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Jelenleg 512MB 400 CL3


Ezt ki venném és a helyére raknék két darab!

1GB 400 (azaz 2GB)

A lényeg akkor azok is 400 asok legyenek?

2014. jún. 16. 11:34
 9/22 anonim ***** válasza:

"Hol tudom megnézni ?"

-a memória sebesség támogatást az alaplapod kézikönyvében, vagy az alaplapod gyártójának hivatalos weboldalán tudod megnézni

-az alaplapod típusát pedig AIDA 64-el tudod megnézni vagy a saját szemeddel is ha leveszed a gépház oldalát és elolvasod milyen márkajelzést nyomtattak az alaplapodra

2014. jún. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A gyorsabb memóriák is képesek alacsonyabb órajelen működni, amiknek a beállítási értékeit a BIOS a modulokon lévő SPD chipból olvassa ki. Ezeket az értékeket megmutatja nekünk pl a CPU-Z is az SPD fül alatt. Például:

[link]


Ha különböző memória chipek vannak a gépben, akkor mindegyik a leglassabbhoz igazodik... Jó esetben más gondot nem okoz a téma.


Előfordulhat, hogy bizonyos memória modulokat nem szeret a vezérlő, ilyen lehetnek gondok. Olyannal is találkoztam, hogy egy CSX modul nem szerette AMD-s lapban a CnQ-t azaz csak akkor működött stabilan a gép, ha az energiagazdálkodást kikapcsoltuk (máskülönben windows felállás után rögtön kifagyott/újraindult a rendszer).

Apósom laptopjában volt egy 1GB-os DDR2 memória és vettünk mellé egy 2GB-os modult is. Külön-külön működtek, de együtt nem, így maradt csak a 2GB-os. Valószínűleg nem lehetett közös nevezőre hozni a beállításokat automatikusan (lehet manuálisan lehetett volna babrálni az időzítéseknél, ebbe nem másztunk bele).

2014. jún. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!