Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik mennyivel fogyaszt...

Melyik mennyivel fogyaszt kevesebbet egy Core 2 (1,66 Ghz) Duo-val rendelkező gép, mint egy ugyanilyen, Pentium D (2,8 Ghz) processzorral?

Figyelt kérdés

Minden más tényező azonos:


1 Gbyte Ram, Windows 8.1


A gép folyamatosan be lenne kapcsolva, de a szükséges processzorterhelés minimális (5% alatt).


Ilyen esetben van jelentősége a processzor teljesítményének a fogyasztásban?



2014. jún. 17. 02:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt jó lenne, ha konkrét típusokat írnál, mert kapásból asszem 3-at is kidobott 1,66 MHz-es Core 2 Duoból a gugli...


Egyébként szerintem ha nem kell nagy teljesítmény, akkor inkább a kisebbiket.

Másrészt szerintem minél újabb, annál kevesebbet fogyaszt általában...

2014. jún. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom letöltés menne a háttérben :)

Én a Core2 Duot ajánlom! Pentium D sokkal réggebi igy többet is fogyaszt magasabb a TDP értéke! plusz még lemaradt számit egy picit a tápegység és a tápegység hatásfoka ! :)

2014. jún. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem letöltés, egyrészt lefutna percenként kb 10 db 100-200 soros algoritmus, másrészt teszt webszerver nagy projekthez, de ez nyilván csak teszteléskor terhelődik (akkor elég erőteljesen). Az adatbázis még nem tartalmaz felhasználói adatot, de már most 100 MB fölött van. :D
2014. júl. 1. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!