Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy PS3-at és van...

Gáborrrr kérdése:

Vettem egy PS3-at és van nekem egy monitorom sima Samsung monitor vga kimenettel. Valahogy meglehetne oldani a ps3 rákötését? és a másik hogy a hangot hogy lehetne megoldani úgy hogy van egy logitech x530am aminek csak jack kimenete van?

Figyelt kérdés
Még valami a vga kábelen van egy átalakító azthiszem dvi.

2014. júl. 1. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a monitoron van DVI akkor igen mivel a D-sub analog jelet továbbít valószínűleg nem fogod tudni megoldani az összekötést mivel a PS3-hoz HDMI kábel kell így HDMI/DVI átalakítóra lenne szügség ami digitális.


A hangot nem tudom... nekem 360-am van és vettem hozzá egy audio adaptert ami mellé be lehet kötni a HDMI-t is godolom a gyári analog átjátszókábel+ HDMI + RCA Jack átalakító. De én vettem hozzá egy Dolby Digital 5.1 erősítőt amin van opikai bemenet

2014. júl. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ég annyit hozzátennék hogy az X530-at sehogy sem fogod tudni 5.1-ben használni mert a PS3 csak Stereo jelet képes küldeni.

Az 5.1 hangzáshoz Dolby Digital dekóder kell optikai bemenettel.

2014. júl. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TaKy99 ***** válasza:

Nem tudom miért, de mindenki a HDMI-ből akar VGA jelet készíteni (digitálisból analógot- grrr) 30-40eFT-os átalakítókkal. Amikor ennyibe kerül egy HDMI-s monitor is Ráadásul ezek nem mindig működnek, mert a PS3 HDMI kimenete HDCP (másolásvédelmi protokollal) védett kimenet, ezek az eszközök meg jellemzően nem támogatják. Így meg csak egy OUT Of Range hibaüzenet jelenik meg a monitoron.


A megoldás, hogy a PS3-nak van egy nagy felbontású analóg kimenete is, az úgynevezett MULTI OUT. Amit be lehet állítani Component kimenetre. (Itt ugye nincs HDCP)

Szükséged lesz egy ps3 komponens kábelra: [link]

egy Component To Vga átalakítóra: [link]


és így összeépíted: [link]


Bár a végére ez sem sokkal olcsóbb, mintha vennél egy HDMI-s monitort! (Sőt, ha beleszámoljuk, hogy a mostani monitorodat el lehetne adni pár ezerért, akkor meg talán még jobban is járnál egy új monitorral.)


Az x530-at meg sajna úgy felejtsd el ahogy van, szükséged lenne hozzá egy HDMI vagy S/Pdif (optikai) bemenetes erősítőre. Inkább ezt is add el és vegyél egy modernebbet:)

2014. júl. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TaKy99 ***** válasza:

Bocs, a PS3 komponens kábel linkjét elrontottam: [link]


[link]

2014. júl. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ de akkor már inkább vennék egy tvt :D

Én egy ilyen megoldásra gondoltam az lenne akérdésem hogy ez müködne ? vga dvi átalakitom van a számítógépemre is igy van rákötve plusz még egy ilyen ezzel össze tudnám kötni a pssel a monitort [link]

a hangot pedig igy [link] rca izét meg adtak a pshez. Nem gond ha nem lehet sehogy megoldani olcson egyébként mert van tvm csak megakarom oldani igy is. Nah de a lényeg hogy szerintetek így müködne az én megoldásommal?

2014. júl. 2. 17:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudod összekötni mert a VGA kártyák DVI kimenete képes analog jelet is továbbítani. ezért működik vele a monitor míg a PS3 HDMI kimenete csak digitális jelet.


Ez az audio adapter meg szerintem egy átverés.

Stereo jelből egy egyszerű adapter nem fog 5.1-et csinálni.


Mégegyszer elmondom a PS3 analóg audió csatornája csak Stereo jelet képes leadni. az 5.1 hangzáshoz Dolby Digital dekóder vagy Dolby Digital erősítő kell mert a Dolby Digital amint a neve is mutatja digitális Stereo jelből nem lehet 5.1-et csinálni max Pro Logic-ot ha a Stereo tartományba bele van kódolva és az erősítő képes azt dekódolni. Ami az analóg 5.1-edet illeti azt felejtsd el mert Dolby Digital dekódolás nélkül sosem fogsz PS3-mon 5.1-et kisajtolni belőle.

2014. júl. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nah mind egy.. :D akkor marad a tvnél :D kösz a válaszokat :D.
2014. júl. 2. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!