Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem érzékeli a rendszer...

Miért nem érzékeli a rendszer a fejhallgatóm mikrofonját?

Figyelt kérdés

Hali!


Laptopom van, van benne egy alap mikrofon. Alap 1 jack bemenet(egy sima fekete) van az oldalán, ezét vettem hozzá egy külső elosztót, elvileg működött is. Egy ideig nem használtam a mikit, nem is volt akkor gond. Most kéne, de valamiért az alap beépítetten kívül nem érzékeli a fejhallgatómét! A füles tökéletesen működik(bár egy kicsit halk a PC -mhez képest), de a miki nem jó... :/ A laptopon Win7 van, 4 hónapja lett teljesen újrarakva, egy szakember(profi infós ismerősöm) felrakta rá mindenből a legújabbat, így hát nem hiszem, hogy hangkártya driver lenne a gond. Egy gagyi 1000ft-s kínai fülesről van szó, de PC -n minden jó rajta. Szerintetek mit kéne csinálnom?(1.:A PC-n még XP van, egy p4-es sz*r. 2.:Az alap beépített miki működik, de sokkal szebb hangja van a fülesének.)



2014. júl. 13. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Bocs h hülye vagyok, de nem értem, miért kellett elosztó? Csak 1 jack dugaszod van? Az most vagy kimenet vagy bemenet, nem tudod egyszerre mindkettőnek használni, hiába osztod el. Bár ha eddig jó volt... nem is értem h volt jó...
2014. júl. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1 - Úgy volt jó, hogy sok laptopban egy csatlakozóval van megoldva a fülhallgató és a mikrofon csatlakozása. Mivel egy csatlakozó van, a fülhallgató és a mikrofon pedig két külön dugóval működik, egyszerre csak az egyiket tudod bedugni. Ekkor kell az elosztó, így be lehet dugni mind a kettőt, a gép pedig eldönti melyik melyik.

A kérdésre sajnos nem tudom a választ, de ha látnám (TeamViewer) a rendszert, lehet megtalálnám azt a beállítást ami felelős a hibáért. Ha csak nem az elosztóval van valami.

2014. júl. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
TeamWiver-t nem szeretnék, amúgy meg akkor se jó, ha elosztó nélkül dugom be csak a mikit.
2014. júl. 14. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!