Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Macboor Air esetén hogyan...

Egy Macboor Air esetén hogyan lehet az akkumulátort a legjobban kímélni, illetve hogyan töltenek ezek az új laptopok?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ismerőseim pl, ha feltöltik a laptopjukat kiszedik az akkumulátort és továbbra is hálózatról használják a gépüket. Macbook esetén ez nem lehetséges, ilyenkor ha használom hálózatról, feltöltöm vele az aksit és továbbra is hálózatról használnám, jobban bántom az akkut mintha feltöltöm leveszem a töltőről és úgy merítem az akkut?

2014. okt. 3. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Jobban fogja birni az akku ha leveszed a töltőröl és lemerited 5-10%ig.Folyamatos töltögetés kivégzi az akkut egy idő után.
2014. okt. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Igen jól leírták,ez a "20%-on van az akku,franc buszig még van 45 perc" feltöltöd ezalatt 43%-ra és meríted,majd újra hasonlóan a folyamatot ("72%-on van,feltöltöm holnapra") kivégzi,egy idő után annyit vennél észre,hogy kiírja,hogy lemerült,felteszed töltőre fél perc múlva kiírja,hogy feltöltött és lényegében tölthetetlen lesz (meghal).


Az egészséges akku kímélő használat nagyjából ennyit jelent : teljesen feltöleni,majd (szinte) csontig meríteni,hogy pár % legyen csak rajta ,majd teljesen fel!

2014. okt. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy az előző hozzászólók butaságokat írtak.


A legjobb lenne, ha kivehető lenne az akku, az új macbookoknál ez ugye nem lehetséges.


Ami az akkumulátorokat tönkreteszi (sorrendben):


-ciklusok száma: ebben a mac-akkuk nagyon jók, nekem egy régebbi gépemben 866 ciklus van, coconutbattery alapján 86%-os állapotú.


-melegedés: ezzel nem tudsz mit tenni, sajnos. Ideális lenne, mint írtam, ha kivehető lenne az akku és 60-80%-ra töltve, hűvös helyre téve eltárolnád.



Amiért az előző hozzászólók butaságokat írtak: az akkumulátor cellái öregednek, elhasználódnak a sok töltéstől. A vezérlőelektronika figyeli az egyes cellák állapotát, ha kritikussá válik egy cella, szépen letiltja, "kiiktatja" a töltési sorból. Hogy használódnak el legjobban a cellák? Ha egyfolytában töltöd-lemeríted őket..


Fontos tudni, hogy bár teljes ciklusokról beszélünk, a fél- és a negyedciklusok is számolódnak, sőt, összeadódnak: tehát ha 2x 50% alá meríted az akkut és újra feltöltöd, az bizony 1 egész ciklus lesz.


Összefoglalva: töltőről használd a gépet, amikor csak tudod. Nem csak azért, mert töltőről használva a géped nem fogja leszabályozni a teljesítményét, hogy nagyobb akkuidőd legyen, hanem a fentebb leírtak miatt is. Ami még fontos: legalább havonta egyszer használd a gépet töltő nélkül is. Sokan írják, hogy "formázni" kell az akkut, ez azonban tilos, értelmetlen jelen esetben - a mélykisütés tönkre is teheti az akkumulátort, amit ilyen esetben csak spec. eszközzel lehet csak életre kelteni. Normál esetben persze az elektronika megvédi ettől, de hallottam már cifrákat..

2014. okt. 9. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Előzőnek,személyes tapasztalomat irtam le nem találgattam.Érdekes módon a 3 éves ipad 2öm akkuja még mindig 11 órát bir ki a felvázolt 100% töltés 5-10%ig merités módszerrel.Ha nagyon kell képernyőmentést is tudok adni róla.Mig az autós kamerám akkuja fél év alatt nulla perces lett a folyamatos töltögetéstől
2014. okt. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ma 09:41

Az autós kamerád milyen akku technológiát használ? Az is Li-Pol aksival van szerelve? Ha nem, akkor inkább hagyjuk, mert köze nincs a kettőnek egymáshoz.

2014. okt. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na a sok okosság. A macbook maga dönti el hogy kell e tölteni az aksit vagy nem. Igazából ha 100%-on van és hálózatrol akkor az égvilágon semmit sem csinál az aksival. Amúgy ezt jelzi egy kis led a töltőcsatlakozón. Ha narancssárga akkor tölti az aksit ha zöld akkor csak tápellátást biztosít. Ez már nem a régi "csöpögtetős rendszer".


Szerintem folyamatos tápellátással nem károsítod viszont azért évente párszor érdemes megmozgatni az aksit. Az enyém 4 éves és 82%-os, mondjuk az elején nem kíméltem anponta lemerítettem de 2-3éve csak tápról használom kb 2-3 havonta merítem le, de akkor sem teljesen.

2014. nov. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!