Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rövidlátóként milyen monitort...

Rövidlátóként milyen monitort érdemes vennem? Nagy felbontású nagyméretűt (22" full HD) vagy épp ellenkezőleg, kisebb alap felbontásút (19"-es 1366*768)?

Figyelt kérdés

Józan paraszti ésszel a full HD-re szavaznék, de próbáltam már ilyet és a szemem folyt ki miközben meredtem rá, és próbáltam olvasni a tűéles betűket.

Az 1366-os panel meg sokkal életlenebb betűket ad mégis kellemes a szememnek.


2014. okt. 16. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem battyogj el egy közeli MediaMarktba, ott ki vannak állítva különböző készülékek és meg tudod nézni, hogy neked melyik a legjobb.
2014. okt. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tokmindegy, mindegyiken be lehet allitani a betumeretet, keppontsuruseget (DPI), stb.
2014. okt. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jah es merethez kepest nagy felbontasnak nem veszed hasznat.
2014. okt. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nem értem. hogy a túróba ne venném hasznát-feltéve h jó lenne a szemem?

elég csak egy nagy fotó szerkesztésére gondolni. így zoomolgathatok össze-vissza, nagy felbontáson meg elférne.


Jah es merethez kepest nagy felbontasnak nem veszed hasznat.

2014. okt. 16. 17:35
 5/5 anonim ***** válasza:

"elég csak egy nagy fotó szerkesztésére gondolni. így zoomolgathatok össze-vissza, nagy felbontáson meg elférne. "


Szinte mindenhol beallithatod a mereteket, pl. normalis kepszerkesztoben is beallithatod, hogy alapbol akkorara zoomolva nyissa meg, hogy az kiferjen...


Jo, mondjuk egy 13xx vs full hd-nal azert van eleg nagy kulonbseg, de a lenyeg, hogy nem eleg elbaktatnod egy media marktba es rameredned par monitorra, mivel van meg millioegy beallitas amit figyelembe kell venned.

2014. okt. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!