Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nyomtatási probléma belső...

Nyomtatási probléma belső hálózaton. Tipp?

Figyelt kérdés

Van 4 gép, mind a 4-en ugyanaz az oprendszer (win8.1). Egyszerű belső hálózat van kialakítva: 1 router, 1 switch, gépek látják/elérik egymást.

Az egyik, állandóan bekapcsolt gépre van rákötve egy nyomtató. Ezt a nyomtatót is mindenki eléri a hálózatból.

Viszont nagyon sokszor előfordul, hogy az egyik gép elindít egy nyomtatást, de az csak 5 perccel, vagy akár 1 órával később nyomtatódik ki. DE ha a központi gép elindít közben egy másik nyomtatást, az egyből kinyomtatódik.


Mi okozhatja ezt a problémát? Hogyan lehetne orvosolni?

A gépeken 2 felhasználói fiók van létrehozva, mert a nagyon okos rendszergazda azt mondta, hogy ezt így kell...egyik le van jelszavazva, másik nincs. Mind a kettőnél ugyanaz a hibajelenség. Már a tűzfal is ki volt kapcsolva, de az se használt.



2014. okt. 17. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia.


Hát a Windows 8.1 nem egy kiforrott technika. Ha megbízható működést szeretnél akkor jobban jártok a Windows 7 használatával. Abban már van annyi év hogy az apróbb működésbeli hibák többsége már javítva lett. Ha tippelnem kellene akkor a nyomtató driver-win8.1 tökéletlenségre szavaznék, talán idővel egy újabb szoftvervezérlővel megbízhatóan fog működni. Esetleg ki lehet próbálni azt, hogy nem a gazdagépre küldeni a myomtatási sort (\\gazdagép\nyomtató) hanem beállítani minden gépen a megosztott nyomtató portját helyi portnak ("net use LPT1: \\gazdagép\nyomtató jelszó /user:felhasználó") és minden gépre beállítani a nyomtatót az LPT1 portra.

2014. okt. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, ez utóbbit még nem néztem meg, egy próbát megér.

Sajnos a gépek így lettek vásárolva, driver szempontból én is jobban örültem volna egy win7-es környezetnek. A hátrány, hogy azt se tudom, hogy aki telepítette, hogyan barmolta össze, mert amiket hallottam róla...hát nem egy hozzáértő.

2014. okt. 17. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!