Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik laptop jobb? Nm tudom...

Gerymiller kérdése:

Melyik laptop jobb? Nm tudom eldönteni, valamiben mindig jobb valamelyik.

Figyelt kérdés

[link]


vagy


[link]



2014. okt. 28. 16:58
 1/6 A kérdező kommentje:
indoklást is legyetek szívesek!
2014. okt. 28. 16:59
 2/6 anonim ***** válasza:
Dell. Több RAM és tök felesleges a FullHD felbontás ekkora kijelzőnél.
2014. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
én is inkább afelé hajlok, köszi :)
2014. okt. 28. 17:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt két Dell-em is, egy Vostro 1015 meg egy Inspiron 15R SE, Mindkettő jó volt a maga módján, bár őszintén megvallva játékra felejtős, még az inspiron is. Sajnos a Dellnél sok panasz van, főleg az AMD-s kártyákkal, én sohasem veszek többé AMD-s kártyával képet. Nem ajánlom őket.


Most rendeltünk két lenovo laptopot, egyet 170-ért, másikat 370-ért, tőled nem várom el, hogy ennyit költs rá, de 200-ért jobbat találsz mindkettőtől :) Egyébként én a Lenovot vinném az SSD gyorsítótár miatt, de főleg az nvidia kártya miatt. Azzal sohasem lesz driver problémád. Az inspironomat 2 hét után visszaküldtem mert nem működött rajta konkrétan 1 driver sem.. (Radeon 7730M)

A videókártya teljesítménye is önmagáért beszél, itt egy teszt a két kártya összehasonlításáról, hogy pontosabb képet kapj:


[link]


Most egy Acer-em van (aspire v3-571G) Nem ajánlom őket anyagminőségi gondok miatt, az enyém három hónap laza használat után hót karcos lett, 1 év után meg magától kihulltak belőle a csavarok, viszont amit az Acer megspórol anyagminőségen, azt beleteszi hardverben.)


Most Lenovobol az y510p-esből csak az egy kártyásakat tudom ajánlani, SLI változatokat nem, mert sok játék nem is indul rajtuk, továbbá sok driver gondjaik vannak, illetve erről a típusról jellemző, hogy égetően felmelegszik a tenyér környékén, erős hűtési gondjai vannak, az újabb szériában (Y50-70) már javították ezt, én ilyet rendeltem. Jókat írnak róla, csak a sima kijelzős az nem IPS-es ami kellemetlen egy ilyen drága laptopnál, (340.e forint) csak a 4K-s változatban van IPS-es panel. De úgy látom, hogy nálad ez nem szempont mert egyik gép sem IPS kijelzős :)


Amúgy a dell 7 ezer forinttal drágább, jobban jársz, ha a lenovot bővíted +4gb rammal és azt választod. Akkor már mindenben jobb mint a dell.

2014. okt. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, az időt nem kímélő válaszodat, én is gondoltam rá, hogy a lenovo-t bővítve jobban járok vele)

Egy ismerősömnek is Dell laptopja van (most hirtelen nem tudom melyik, de elég erős, játékra használja leginkább), és visszagondolva, neki is voltak Driveres problémái. Az övé is AMD kártyás. Nekem nem feltétlen játékra kell, mert arra ott az asztali PC-m. Viszont nem árt, ha megbirkózik 1-2 játékkal.

2014. okt. 30. 20:43
 6/6 A kérdező kommentje:

viszont azt nem értem, hogy végülis ez a lenovo egy vagy két kártyás?

mert igazából emellett döntöttem, de írtad hogy a két kártyásokon több játék nem is indul el.

2014. okt. 30. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!