Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tutom visszaszerezni az...

Hogy tutom visszaszerezni az adataim a hdd-ről? A többi lent.

Figyelt kérdés
Noos.. Adott egy 250 gigás vinyó ami 3 felé van osztva. Kb 8 windows van rátelepítve mert már 8 éve őrizgetem az adataim amiket nem akarok veszni hagyni! A lényeg összeraktam egy gépet és elindult a win xp rajta egy darabig(szal nem jó). Úgy döntöttem hogy felrakok helyette egy másikat a többi mellé! No de láss csodát most nem akartam de sikerült elindítanom a rendszerjavítót a telepítőről ami eddig soha nem sikerűlt..., de az a bibi hogy nem ment végig valami végzetes hibára hivatkozva! Így hát felraktam újból! Fenn is van, fut szépen! A gond hogy a partíció amin volt az előző xp, nem indul el és át is neveződött Helyi lemez-re! Hogyan tudnám visszaállítani a particiót hogy menjen? A lemezkezelőben üresnek jelzi de biztos hogy nem üres mert a helyreállítás során nem történt formázási folyamat!!! A fáljrendszerét nem látja a lemezkezelő! És nincs, és nem is tudok szerezni másik vinyót hogy átmentsem a dolgokat valami programmal! SZóval nekem valami olyan kellene ami átvizsgálja, szektorjavítja (ha esetleg hibás) és megtalál és megtart minden adatot! Köszönök minden választ előre!!! :D
2014. okt. 30. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
ha a windows nem látja akkor nem tud vele 1 szoftver sem kezdeni semmit, ha tudsz ra másolni filmeket nagyobb méretű fajlokat akkor bizony üres az a particio. vidd át egy haverodhoz es nézzétek meg h mivan rajta.
2014. okt. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Hiren's boot cd és getdataback ntfs verziójával próbálkozz : [link]


Letöltöd, kibontod, az isot-t kiirod cd/dvd-re (vagy bootolható pendrivét készitesz belőle).


Beinditod a gépet a cd/dvd-ről Mini Windows XP-t választva, majd elinditod a getdataback ntfs verzióját.

Ha nem történt formázás elvileg mindent vissza tud hozni.


Sok sikert.

Üdv.

2014. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok köszi a válaszokat!!! Letöltöttem a programot csak mond el hogy hogyan írjam ki hogy bootolható legyen, mert ezer éve nem csináltam ilyet már és tegnap is kiirtam a vistát és mégse tudja bootolni pedig jó boot fájlt választottam ki! KÖSZI!! Ashampoo burning studio 14 van fenn a gépemen..
2014. okt. 31. 09:29
 4/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Konkrétan az Ashamphoo-val nem tudom hogy, hogyan lehet.


De iso-t mindig CD-képként (vagy lemezképként) irunk ki.


Ezt találtam :


"Szia!


Ha csak egy meglévő és jó Windows 7 iso-t akarsz kiírni, akkor az már tartalmaz minden szükséges adatot ahhoz, hogy bootolni tudj róla. Egyszerűen csak írd ki a lemezképet. Ashampooban valami hasonló van szerintem, hogy projekt írása lemezképből, vagy lemezkép írása.

Ha a mostani rendszered win7, akkor annak a natív írójával is ki tudod írni az iso-t. "


Forrás : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2014. okt. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szia! Sikerült kiírnom egy programmal ami fenn volt a javasolt program oldalán! már futtatom a getdataback-ot! Éppen most állt meg 21%-nál egy hibás szektor miatt. Mire kattintsak? "Skip this sector block" vagy "Retry accessing single sectors" ???
2014. okt. 31. 10:46
 6/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Amelyik szimpatikusabb, a Skip átlépi, a Retry ujra próbálja.


Javaslom próbáld meg a Retry-t vagy 3-4-szer és ha nem sikerül akkor úgy is csak a Skip marad.


Üdv.

2014. okt. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Javítani nem tudja szal maradt a skip! Majd ha végez és el tudom érni már a particiót teljesen akkor megpróbálom a hdd regeneratorral, az ki szokta javítani a hibás szektorokat.

2014. okt. 31. 13:14
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem sikerült visszaállítania!! Esetleg más ötlet?

2014. nov. 2. 17:41
 9/9 A kérdező kommentje:
Felraktam a Power Data Recovery-t és az lát minden fáljt rajta. Szóval szerzek valahonnan egy külső hdd-t vagy egy belsőt aztán lementek mindent és vissza mielött nagyobb lenne a baj! Azért köszönök mindent!!! :D
2014. nov. 2. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!