Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki elmagyarázná nekem...

Valaki elmagyarázná nekem mennyire nehéz egy alap inteles konfigon Mac rendszert használni?

Figyelt kérdés
Hogyan működik ez? Mik az előnyei hátrányai, milyen lesz egy "rendes" machez képest?
2014. dec. 4. 01:57
 1/9 A kérdező kommentje:
És milyen hardvereken fut el konkrétan?
2014. dec. 4. 01:57
 2/9 anonim ***** válasza:

Mac rendszer nincs, csak osx, a mac az apple által összerakott pc, amire osx et telepítettek, semmi több.


Így hirtelen nem tudom, hogy milyen komponensek vannak a mac ekben, úgy rémlik, hogy csak intel+nvidia kombóval árulják őket, következésképpen nem is működik mással(nincsenek driverek).

Ha sikerült felraknod, akkor elvileg nincs különbség - de olvasgass a témában, engem csak érdekelt a dolog, úgyhogy pár éve körbenéztem, de nem álltam neki megcsinálni.

2014. dec. 4. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Edit:

vagy változott a helyzet, vagy simán rosszul emlékeztem, per pillanat van nvida, amd, és intel kártyával is

[link]


azzal jársz szerintem a legjobban, ha keresel egy hackintosh fórumot, biztosan részletesen leírják, hogy hogy érdemes nekiállni.

2014. dec. 4. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 T/Z ***** válasza:
Semmi extrát nem igényel, már nagyon régóta inteles hardverből állnak az Apple gépei. Felrakhatsz rá OS X-et, és használhatod, ha akarod.
2014. dec. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 BM-Striker ***** válasza:

Az OSX-et egy elég szűk hardverkörnyezetre optimalizálták.


Ha olyan hardverekkel használod, amit a rendszer nem támogat, akkor driver problémák lépnek föl.


Ez az oldal pont ezzel a témával foglakozik

[link]

2014. dec. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És ha egyszer normálisan megcsinálom akkor azt tudja mint a pár száz ezres eredeti?
2014. dec. 4. 12:30
 7/9 T/Z ***** válasza:

Igen, ugyanazt tudja.


Pontosan ezért nézem le az Apple fanokat, tisztelet a kivételnek, de a legtöbb azt hiszi, valami csodát tart a kezében, pedig azt bármelyik Inteles Ultrabook tudja, amit egy Apple gép.

Az oprendszer az más, elismerem, h a Windows után egész más azt használni.

RocketDock mondjuk elérhető Winre is, de nyilván nem csak ebben különbözik.


A filozófiával viszont nem tudok mit kezdeni:

Egyik barátm menőzött még mikor megjelentek az első Air gépek, és vett egyet, és hogy az mekkora királyság, meg mit akarok én a sz×r kis ProBookommal..

Na aztán pár hónappal később csak eladta, mert mindössze 2GB ram volt a csúcs gépben..

Ami masszív netezésnél rengeteg megnyitott tabbal még azon az oprendszeren sem elég.

Igaz, egy másik Airt vett, amiben már több ram van, nem is ez a történet lényege.


Én azt hiszem, azon az árszínvonalon amibe egy Air kerül, illene az Apple mérnökeinek egy olyan valamit letenni az asztalra, amiben nem csak 2GB ram van. Az nem vita tárgya, h 2GB ram már akkor is vérszegény volt, amikor kiadták azokat a gépeket, pláne abban az időben volt az, h a memóriamodulok ára a padlón volt, szóval a dilettantizmuson kívül (mivel a memória azokban a gépekben nem bővíthető), mégis mivel magyarázza az Apple ezt a húzását, ha nem mással, mint a saját Apple fan ügyfelei lehúzásával?

És akkor a környezetvédelmi szempontokat nem is veszem figyelembe, ugye itt arra gondolok, h a 2GB ramos gépek nem sok embernek felelnek meg, mert előbb utóbb mindenki rájön, h az bizony kevés még az alkalmi szgépfelhasználóknak is, így az Apple gyakorlatilag legyártott egy kupac hulladékot. (ha bővíthető lenne a ram, nem szólnék egy szót sem, de így..)

2014. dec. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jó ez nem az ő hibájuk ugyanis szerintem nyugodtan leszögezhetjük hogy ezek az emberek úgy általában nem igazán értenek a számítástechnikához csak megveszik az apple-t mert a közvélemény szerint nagyon pöpec...

Nyilván ha tudnák hogy az csak egy középszerű vagy még azt a szintet sem elérő hardver amire ráhúztak egy saját fejlesztésű rendszert akkor lehet nem vennék annyian. De jó a reklám, meg itt nem is igazán azt veszed meg amit tud a gép hanem a logót ami rajta van és hogy ezártal valamiféle spirituálisan felsőbbrendű egyedekhez tartozol ha neked is van egy apple.

Erről a memória bővíthetőség dologról nem is halottam még...nem tudtam hogy azt sem lehet bennük.(Érdekes)

Nyilván nem szeretnék hogy te azt bővítgesd inkább vegyél egy újat amiben már több ram van.

Ez az osx egy inteles laptopra intel vga-val feltehető?

2014. dec. 4. 13:17
 9/9 BM-Striker ***** válasza:

Általában nem.


Mostani notebook-ok esetén gyakran működő win7-es dimereket is alig találsz.



Asztalival jobb eséllyel meg lehet oldani.


OSX nagyon specifikus hardverkörnyezet igényel, amit egy asztali géppel könnyebb reprodukálni.

2014. dec. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!