Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent a gép bekapcsolása...

Mit jelent a gép bekapcsolása után a sok rövid sípolás?

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Az AWARD BIOS jelzései:


Nincs hangjelzés. Elromlott vagy az alaplaphoz nem megfelelően van csatlakoztatva a tápegység.

Megszakítás nélküli hangjelzés. Rossz a tápegység.

1 rövid hangjelzés. Minden rendben.

2 rövid hangjelzés. Jelentéktelen problémák adódtak. A BIOS felkínálja a CMOS Setup indítását, mely során kiigazíthatjuk az eltárolt hibás beállításokat. Ellenőrizze az adattároló és az alaplap közötti szalagkábel megfelelő csatlakozásait!

3 hosszú. A billentyűzet hibája. Indítsa újra a számítógépet!

1 hosszú+1 rövid. Probléma van a RAM-mal.

1 hosszú+2 rövid. Probléma van a videokártyával. Ez a leggyakrabban előforduló hiba. Ebben az esetben ajánlatos kivenni a videokártyát a csatlakozójából, majd pedig visszahelyezni. Ellenőrizzük a monitor csatlakoztatását.

1 hosszú+3 rövid. Hiba történt a billentyűzet inicializálása során. Ellenőrizzük a megfelelő csatlakoztatást.

1 hosszú+9 rövid. Problémák adódtak a ROM-memóriából történő adatok olvasása során. Indítsa újra a számítógépet!

Ismétlődő hosszú hangjelzések. A RAM-memória nem megfelelően lett csatlakoztatva az alaplaphoz.

Ismétlődő rövid hangjelzések. Problémák adódtak a tápegységgel. Tisztítsuk meg azt a portól.


Az AMI BIOS jelzései:


Nincs hangjelzés. Elromlott vagy az alaplaphoz nem megfelelően van csatlakoztatva a tápegység.

1 rövid. Minden rendben.

2 rövid. Probléma van a RAM-memóriával. Indítsa újra a gépet! Ellenőrizze a memória moduljait!

3 rövid. Hiba van a memória első 64 Kbájtjában. A teendők ugyanazok, mint az előbbi esetben.

4 rövid. Rossz a rendszer-timer.

5 rövid. Hiba a központi processzorban.

6 rövid. Rossz a billentyűzet kontrollere.

7 rövid. Hiba az alaplapban.

8 rövid. Hiba a videomemóriában.

9 rövid. A BIOS kontrollösszegének (CRC) hibája.

10 rövid. Hiba a CMOS-memóriába történő beírás során.

11 rövid. Rossz a külső cache memória (az alaplap slot-jain található).

1 hosszú+2 rövid. Hiba a videókártyában.

1 hosszú+3 rövid. Ugyanaz, mint az előző esetben.

1 hosszú+8 rövid. A videokártya hibája, vagy nincs csatlakoztatva a monitor.


A Phoenix BIOS jelzései:


1-1-3. Az adatok kezelésének hibája a CMOS-ban.

1-1-4. A CRC hibája a BIOS-ban.

1-2-1. Rossz az alaplap.

1-2-2. Hiba a DMA-kontroller inicializációja során.

1-2-3. A DMA-csatorna hibája a műveletek elvégzése során.

1-3-1. A RAM regenerációjának (refresh) hibája.

1-3-3. Hiba a RAM első 64 Kbájtjának tesztelése során.

1-3-4. Ugyanaz, mint az előbbi.

1-4-1. Rossz az alaplap.

1-4-2. A RAM tesztelésének hibája.

1-4-3. A rendszer-timer hibája.

1-4-4. Hiba az I/O portnál.

3-1-1. Hiba a DMA második csatornájának inicializációja során.

3-1-2. Hiba a DMA első csatornájának inicializációja során.

3-1-4. Rossz az alaplap.

3-2-4. A billentyűzet hibája.

3-3-4. A videomemória tesztelésének hibája.

4-2-1. A timer hibája.

4-2-3. Az A20 vonal hibája.

4-2-4. Hiba a csökkentett (save) üzemmódban. Lehet, hogy hibás a központi processzor.

4-3-1. Hiba a RAM tesztelése során.

4-3-4. Hiba a PC órájában.

4-4-1. Hiba a soros port tesztelése során.

4-4-2. Hiba a párhuzamos port tesztelése során.

4-4-3. Hiba a co-processzor tesztelése során.

2010. febr. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 aron-01 válasza:
Nekem 1 hoszzú aztán 3 gyors de nem tudom honnan jön mit tegyek ? Segítsetek !
2013. aug. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!


Ma nekem is ilyen hangot adott ki! El se indult, egy beépített feszültség védelem leállította, hogy az alaplap ne károsodjon. Először azt hittem vége a gépnek utána elindítgattam egyesével a külső eszközökkel, vagyis úgy kezdtem, hogy mind be volt dugva utána arra gondoltam, hogy mivel kommunikál a legintenzívebben és mi vesz fel sok áramot zárlat esetén (akkor csinál ilyet).


Elsőre üresben indítottam csak tápkábellel, hibátlanul ment, mivel az USB akkora áramot nem képes közvetíteni, így legelsőre a monitor nélkül kapcsoltam be és nem sípolt (kiderült, hogy a monitor zárlatos lett nem is most).


Mind ebben az a durva, hogy körülbelül két hónapja úgy 1000-1500 Forinttal megnőtt a havi villanyfogyasztás idehaza. Nem feltétlenül magával a géppel van gond. Volt a szekrényemben egy régebbi monitor (LED az is), rákötöttem a gépre és azonnal hibátlanul elindult. Szerintem a pénz is csökken, amit villanyra költöttem, miután a zárlat forrását megtaláltam. Viszont volt egy fura jelenség, ami szintén megszűnt a monitort mikor bedugtam a fali kapcsoló felvillant 2-3 másodpercre, mintha felkapcsoltam volna egy pillanatra a másikkal ezt nem tapasztalom, amit most kötöttem rá a gépre.

2018. febr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!