Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb notebook? Apple...

Melyik a jobb notebook? Apple macbook pro retina 15 vagy lenovo y50? Pontos tipus lent. (Link) Őszintén szólva én valami oknál fogva az apple-hez ragaszkodok, de nem tudom melyik lenne a jobb.

Figyelt kérdés

Apple : [link]


Lenovo : [link]



2014. dec. 25. 23:56
 1/10 A kérdező kommentje:
Használnám : photoshop,3D-s tervezés,rengeteg internetezés
2014. dec. 25. 23:59
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

igazából sose értettem hogy mért kérnek el ennyit egy apple gépért

biztos vagyok benne hogy minőségi anyagokból van csinálva, és kifogástalan az összeszerelés is, de hardveresen elmarad az említett lenovo-tól, egyedül a proci ami jobb benne, elhanyagolható különbséggel

én lenovo-t venném egyértelműen gondolkodás nélkül

2014. dec. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm a segítséget !

Egyebkent videokartyaban is sokkal elmarad a macbook ?

2014. dec. 26. 00:18
 4/10 anonim ***** válasza:
azt írja hogy a mac-ben nincs is külön vga, csak az integrált, míg a gtx 860 felsőkategória közé tartozik laptop vga-k között
2014. dec. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, ebben a MacBookban nincs dedikált videokártya, csak egy intergált. De hiába marad el a MacBook hardveresen, ha egy jól optimalizált szoftverrel ezt visszahozza.


Az árkülönbségről: a Lenovohoz nem kapsz semmit. Magát a hardvert, és semmi mást. Veheted meg hozzá a világ egyik legrosszabb operációs rendszerét (Windows 8) az irodai programcsomagot és egyéb programokat, amik ráadásul sosem fognak álomszerűen működni. És a rendszert, valamint a programokat évente frissítheted tízezrekért.

A MacBookhoz kapsz egy jól optimalizált, letisztult, gyors operációs rendszert, amit ingyen frissíthetsz a gép támogatottságának végéig (ez ennél a gépnél legalább 5-6 év lesz, ha nem több). Kapsz hozzá egy rakás rendkívül hasznos programot, irodai programcsomagot, kép-, zene- és videoszerkesztő programot, mindet ingyenesen, és a frissítésükért sem kell fizetned majd.


Az Apple-től biztosan igazi minőséget kapsz, ami nagyon sokáig fog jól működni. És azért a design-ról sem szabad elfelejtkezni, ami minden Apple termék nagy előnye.

2014. dec. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A lenovo adatai elég jól néznek ki, de állítólag egy katasztrófa a szervizhálózata. Ez notebooknál szerintem nagyon fontos.
2014. dec. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is a Macet ajánlanám lehet drágább egy kicsit elsőre de hosszútávon olcsóbb és értékállóbb.


"zt írja hogy a mac-ben nincs is külön vga, csak az integrált, míg a gtx 860 felsőkategória közé tartozik laptop vga-k között"


Az hogy nincs benne vga az hülyeség. van benne egy intel alaplapi ha internetezel akkor ne a nagytelesítményű mag szívja az aksid, de ha kell a nagy teljesítmény akkor bekapcsolja mindkettőt.

Amúgy a retina display bőven elég a lenovo-é már sok. Hiába a "nagyobb" (az még nem jelenti azt hogy a gyártó nem kapcsolt ki ezt azt rajta) GPU ha elmegy a teljesítmény a nem érzékelhető vizuális dolgokra. Amúgy az Iris és a 750M együtt nem kis teljesítmény.


A szoftverek tényleg megfizethetőbbek meg nem is kell annyi cucc rá mennek alapból a rendszerben (pl a .psd fájlokat alapból támogatja az osx, oda vissza konvertálgathatod annélkül hogy mindíg photoshop-ot kéne nyitogatni, és a leggyakrabb fájlokkal is ugyan így).


A multi touchpad neked baromi jól fog jönni grafikánál és 3D-nél (tudom mert tapasztalom), illetve nem elhanyagolható a rajztáblák működése sem mert a windows alatt eléggé esetlenül működött szerencsétlen Bamboo.


Ha komoly munkagépben gondolkodsz akkor Apple, de ha szabadidőgépben, hobbygépben akkor a lenovó bár ahhoz picit drága, főleg ha belegondolok miket kéne még vásárolni hozzá. :/


A retinás macbook-ban sajna nem cserélhető a memória én a 16GB-os verziót ajánlom mindenkép.

2014. dec. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha munkaeszköz, akkor mindenképp Mac. Viszont 3D tervezésre nem az igazi, hogyha nincs dedikált kártya benne.

Amiben a Lenovo nagyon gyenge az az akku. Ha valóban csak 4 cellás az aksija, akkor komoly munka mellett főleg photoshop meg 3D kb jó ha 1.5 órát megy.

2014. dec. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Steve Haingberg,sajnos ebben a verzioban nincs dedikalt videokartya:(
2014. dec. 30. 12:11
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocs a nevert
2014. dec. 30. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!