Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket választanátok a...

Melyiket választanátok a kettő közül?

Figyelt kérdés

Macbook Air 11" 128GB i7 1,7-3,3 GHz 8GB RAM + 23" monitor

vagy

Macbook Pro Retina 13" 128GB i5 2,6-3,1 GHz 8GB RAM


Megéri a retinát választani a szebb képe miatt? Vagy jobban járok az erősebb, de kisebb géppel, külső monitorral?



2014. dec. 30. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
feleslegesen drágák, egyiket se választanám :) ennyi pénzért messze jobb windows-os notebookot lehet venni, ha mindenképp mozgatható kell, vagy egy nagyon komoly asztali gépet.
2014. dec. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jelenleg is Macem van, és nagyon szeretem, ezért szeretnék azt.
2014. dec. 30. 10:54
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyedül a kijelzőben tud többet a retinás. Annak 2560x1600-as a kijelzője, az Airnek pedig 1366x768.
2014. dec. 30. 11:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha sokat használnád mellé azt a monitort akkor az air, ha nem retina jobb.
2014. dec. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Ha ezt szereted, akkor maradj ennél :)

ha fontos a nagy képernyő (arra tolod ki a dolgokat), akkor mindenképp az air, monitor ellensúlyozza a retina gép képét. Ha inkább vagy útközben és a képernyő csak otthoni kiegészítő lenne, akkor viszont a retina-s jobb lenne neked.

2014. dec. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A használatodtól függ. Ha többnyire az asztalodnál használod monitorral, akkor jó az Air. Viszont ha a máshol is szeretnél teljes értékű munkát végezni (például irodában, ahol mondjuk nincs monitorod), akkor jobb a retina. Egyébként az i7 nem feltétlenül éri meg a plusz pénzt, bár ez attól is függ, mire használnád.
2014. dec. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Videóvágásra melyik? Kell az i7?
2015. jan. 2. 23:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy az az i7 erősebb ebben a felállásban?

Mert azért ebben a kis gépben eléggé vissza fogják a CPU teljesítményt.

Mert ezek szerint nem jobb vagy nem sokkal.

[link]

[link]


Viszont az tény, hogy a videó vágáshoz erős gép és nagy monitor kell. Ha komoly munkáról van szó, akkor viszont már a 15"-os, mert a vágáshoz meg a videós munkákhoz kell az integrált videó kártya és az csak abban van. Abból is a drágább modellben.

2015. jan. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia. Nézd meg az alábbi tesztet is a döntés előtt:


https://www.youtube.com/watch?v=UOtCvaAz690


Valamint azt tudom mondani, hogy videóvágásra és egyéb kreatív munkákra az Apple gépek nagyon jól megfelelnek. Kérdése neked mire van szükséged.:)

Szerintem a Retina jobb választás, hiszen a méreteit tekintve minimálisan nagyobb mint az Air, valamint itt van a Retina kijelző!!! Ez kihagyhatatlan. A retina modellt javaslom mindenképp.

Sztm A kető általad mondott model közül az Air nem sokkal gyorsabb. Retina hiddel. Én is a kettő között vaciláltam.:)

2015. jan. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!