Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik gépet vegyem meg?...

Melyik gépet vegyem meg? (MacBook)

Figyelt kérdés

MacBook Air 13" 128GB SSD - fullos (i7, 8GB RAM, 1,7GHz TurboBoost: 3,3GHz)

MacBook Pro RETINA 13" 128GB SSD - i5 2,6GHz TurboBoost: 3,1GHz, 8GB RAM)

Kb. ugyanannyiba kerülnek. Videót vágnék rajta. Ahhoz melyik lenne jobb?

Érdemes az Air hordozhatóságáról és 12 órás akksiidejéről lemondani a jobb kijelző miatt? Sokkal jobb? Videóvágásnál megérezni az i7-i5 proci közti különbséget?



2015. jan. 3. 14:41
1 2
 1/15 Granitis ***** válasza:
13%
Egyértelműen az elsőt ajánlom erre a célra ugyanis a videóvágás processzor igeényes a másik viszont az hogy ha videót vágnál ne Apple gépet vegyél. Nem erre lettek kitalálva. Az apple laptopok munkaeszközök mondjuk egy jólmenő irodának és erre is vannak optimalizálva. 128 GB SSD az nagyon kevés bele így szerintem más gépeket nézzél valamint ha csak videót vágni kell akkor ne laptopot mivel rossz a hűtésük és meg fogod őket főzni seperc alatt
2015. jan. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kettő közül Pro-t, mert alkalmasabb erre, illetve szükség esetén bővítheted is az SSD-t. i5 és i7 ne tévesszen meg, notebookoknál sokkal kisebb a különbség, mint desktop gépeknél (mindkető két mag 4 szál), és MBP alap órajele magasabb (TurboBoost maximális órajelét csak speciális esetben érik el, ha engedi a hőmérséklet és a fogyasztási keret, valamint komolyabban csak egy szálon terhelik a szoftverek a processzort - videovágás pedig NEM ilyen).


#1:

Videovágásra sokan jobban szeretik az OS X-t, már csak a Final Cut Pro és Logic Pro megléte miatt is. Feltételezem kérdező is emiatt érdeklődik a platform iránt. Gyártótól függetlenül egy jó, munkára szánt notebook hűtése pedig megbírkózik a feladattal, túlmelegedés csak a legolcsóbb, consumer gépeket szokta fenyegetni.

2015. jan. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk feltehetnéd egy olyan helyen a kérdést ahol szakértők is vannak nagy eséllyel. beszmac vagy mobilarena
2015. jan. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem ragaszkodsz annyira az Apple-höz, akkor vehetsz egy Windows laptopot is, amik általában erősebbek, és olcsóbbak. A mac, és általában az összes laptop nem túl jó videóvágásra, mert nincs akkora erejük, a mobil i7-ek is csak 2 magosak.
2015. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A 12 órás akkumulátoridő remélem nem gondolod, hogy videóvágás során is áll. Legjobb esetben is feleződik, ha mondjuk sima HD-t vágsz, de 4k esetén szerintem pár óránál nem fog többet bírni az Air.


Videóvágásban is elég jók az Apple gépek, magam is használom vágásra a 15" Prómat. A Final Cut Pro X elég tökéletes szoftver erre.


A túlmelegedés egyáltalán nem szempont, az ilyen gépeknek jól meg van oldva a hűtése, bár tény, hogy az akkumulátornak nem tesz jót a meleg, idővel romlani fog a teljesítménye.

2015. jan. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Szia. Nézd meg az alábbi tesztet is a döntés előtt:


https://www.youtube.com/watch?v=UOtCvaAz690


Valamint azt tudom mondani, hogy videóvágásra és egyéb kreatív munkákra az Apple gépek nagyon jól megfelelnek. Kérdése neked mire van szükséged.:)

Szerintem a Retina jobb választás, hiszen nagyobb erő van benne és a méreteit tekintve minimálisan nagyobb mint az Air, valamint itt van a Retina kijelző!!! Ez kihagyhatatlan. A retina modellt javaslom mindenképp.

2015. jan. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A videóban hülyeség, hogy nem lehet a tárhelyet bővíteni. Aki nem ért hozzá az minek csinál ilyen videót??

Amatőr


[link]

2015. jan. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Aha, és azt tudtad, hogy ha szétszeded, ugrik a garancia? Ami egy félmillás gép esetében nem éppen szerencsés.
2015. jan. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Csatlakozok az előttem szólóhoz. Nem mond a videós hülyeséget. Ha szétszed ugrik a gari. Hivatalosan meg nem cserélhető. Ennyit erről.
2015. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hol van az leírva, hogy ugrik a gari?? Az ilyen urban legendek nem érdekelnek.

Csak mert én szétszedtem az enyémet és mégsem veszett el. Gariban javították.

2015. jan. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!