Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi erne meg jobban egy ps4/xbo...

Mi erne meg jobban egy ps4/xboxone vagy egy Gammer PC?

Figyelt kérdés

ossze allitotam egy ilyen erossegu gepet:

Procesor IntelŸ Core™ i7-4790, 3.6GHz, Haswell, 8MB, Socket 1150

Kingston HyperX Savage 8GB(4x4GB), DDR3, 1600MHz

Asus AMD Radeon R9 270X OC DirectCU II, 2048MB, GDDR5, 256bit

+ a tobbi tartozek

kb 270e+ forintba jonne ki amilyen gepigenyek vannak mar nembiztos hogy 2 evig futnanak rajta a jatekok, egy ps4 135e forint viszont a jatekok 15-25 ezer forint korul is lehetnek, szerintem ez a konzolgeneracio meg birni fogja a jatekokat egy 3-4 evig... mire erdemes inkabb aldozni meikel jon ki jobban az ember anyagilag?


2015. febr. 3. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha torrentes típus vagy, akkor pc; ha kényelmes vagy, és még 4 év múlva is akarsz zökkenőmentesen játszani midnenféle driverszopás nélkül, akkor konzol.
2015. febr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

+1 #1nek

egyébként aránytalan az általad összeállított konfig

200ból lehet teljesen korrekt gépet összerakni ami elég 2 évre, aztán a spórolt pénzen tudsz újítani vga-n

ha csak játékra kell akkor lehet jobb a konzol, viszont tényleg nagyon drága rá a játék

2015. febr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
xbox-on nemtom, hogy van, de ps4-en 4 haverodnak még szétoszthatod a játékot, így ha van 4 haverod, akkor 5-ször annyi játékod lehet 1szeres pénzért. :->
2015. febr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kránitz Ádám ***** válasza:

Egy 4440-es i5 meg R9 280/280X simán mehetne, és ha nem vagy egy grafika búza, akkor simán kifogja bírni a gép legalább 5 évig, én egy D945-ös procival meg 2gb ramal + GTS250-es kártyával toltam 7 évig, annyi volt, hogy az egyre újabb játékoknál néhol egy két beállítást mindig alacsonyabbra kellett beállítanom, bár anno nem hiszem hogy mindenkinek lett volna 1600x1200-as monitora, szóval az is eléggé zabálta a GPU-t, és mellette mégis high beállításokat tartani tudtam úgy 4 évig, utána med-high vegyessel kellett csinálnom 2 évig, az uccsó évben már med beállításokat bírta csak.

"mire erdemes inkabb aldozni meikel jon ki jobban az ember anyagilag?"

Hát barátom itt feltetted a jó kérdést, mert itt éjjel nappal 0-24-be lehetne számolni, hogy melyikkel jössz ki jobban, ez mindig is nehéz kérdés volt itthon.....

2015. febr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát a konzol pedig jobb. 10 évig volt konzolom, most PC-vel szívok. Másfél éves, akkor még mindent vitt Highon, de most már egy-két komolyabb cím el sem indul. Ha be tudsz szerezni egy erősebb kártyát vagy még egy ugyanilyet jó árban, akkor oké, de amúgy nem ajánlom. Ez az i5 3 év múlva elöregszik, főleg, hogy betámad a DDR4 és valószínűleg bekacsint egy új foglalat megint, valamivel erősebb procikkal. Fejleszteni pedig nem fogsz tudni, legfeljebb i7-re, de akkor már az is gyengus lesz. Nem beszélve, hogy ha balszerencséd van a PC állandóan elromolhat, igaz hosszabb az alkatrészekre a garancia. De a konzolt meg pikk-pakk kicserélik neked, meg nem kell keresgélni, hogy most milyen kis ketyere romlott el. Én amikor kékhalált látok már lassan ott tartok, hogy kivágom az ablakon ez a sz¤rrakást. Nem mondom, hogy rossz a PC, biztos bejött valakinek, de nekem nem. Szerintem vegyél egy olcsó alapgépet netezni, filmezni meg munkára, meg egy konzolt és le is van tudva. Már fillérekért hozzá lehet jutni jobb laptopokhoz is. Az meg tökéletes netezni, szöveget szerkeszteni. Játszani meg konzol. A laptop megbízhatóbb is, mint az asztali, azt megint csak visszaviszed, ha gáz van és cserélik. Nem neked kell kitalálni, hogy melyik ketyere a rossz. És ha "pc gamer" akarsz lenni, akkor készülj fel, hogy valamit 2 évente biztosan tupírozni kell a gépen, mert már megint nem produkál med-high keveréket egy idióta, optimalizálatlan játékban, ami konzolon simán fut. A játékvásárlást meg át kell gondolni, nem mindent leszedni a polcról a Tescoban. Nézz gameplayeket, videókat, olvass utána, hogy milyen is az adott játék és nincs csalódás. Pc-n sem olcsó a játék, ot is belekerül 10K-ba, aztán meg lehet, hogy nem is fut majd rendesen. Pl. Ac Unity. Sokan megvették, csalódás lett a vége. Ugyan konzolon se baromi stabil, de ott legalább bőven játszható volt. Ráadásul az exkluzív játékok is mindig a jó öreg konzolokra jönnek, amiből te kimaradsz, ha PC-s vagy. Plusz a PC-s játékok megjelenését mindig húzzák, halasztják, változtatják a gépigényt. A megjelenéskor pedig egy optimalizálatlan, ganajcsomót kapsz, buggal körítve. Pl GTA IV.

És a fent említett konfig sem örök életű. 2-3 év múlva vga csere, de még a RAM is benne lehet a pakliban, a DDr4 miatt. A processzor sem lesz időtálló. Jön majd az új vga családok tömkelege, amiket már nem igen fog kihajtani. Egy 4 év múlva meg már 30-35K-ért dobálgatják majd a vaterán a processzorod és talán minimumra elég lesz. Aztán jön a következő generációváltás a szokásos metódus szerint, melyben az első 2 év szívás lesz, mivel félévente fog ugrani a gépigény megint. Utána ugyan beáll és egy kicsit fellélegezhetsz, de aztán generáción belül is lesz majd egy pici gépigény ugrás, nehogy a hardvergyártó éhen haljon. Aztán jön majd egy pár év nyugi, aztán megint generációváltás. És ez így megy mindig. A konzolos meg megveszi a kis Playstationt, Xboxot és okosan gazdálkodva kihúz 5 évet jelentősebb ráfordítás nélkül. Ugyan a játékot meg kell venni, de itt legalább van optimalizáció, felhasználóbarátabb a dolog és nem kell tűkön ülve várni, hogy mikor halasztják a megjelenést. Nekem például tökéletes a konzol, mert kb. évi 2 játék érdekel, az meg még mindig kisebb befektetés, mint fenntartani a drága "gamer" gépet.

2015. febr. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sőt az i5-nek 4 év se kell, hogy 30K legyen. Az én 1,5-öm másfél éves aztán 30K-t kóstál. Még megszabadulni se lehet tőle, mert qvára lemegy az ára és buksz rajta.

Vegyél 2 DB Intel Xeont (a legújabbat), 2 Titan Z-t, 64Giga Ramot és akkor nyugodt lehetsz. Csak győzd fizetni az áramszámlát.

2015. febr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg a GTA5-öt. Konzolos már rég játszik, PC-s meg a körmét rágja, nehogy felvigyék a "gépigényt". 1,5 éves gépemen már nem fut a Witcher3 pedig nem rosszat vettem. Ár-érték arányban kiváló volt, minden ment Highon.
2015. febr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, konzolnal maradok :)
2015. febr. 4. 10:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Olcsóbban fogsz kijönni. Főleg ha nem vagy hardver szakértő. Be lehet vállalni a PC-t is, csak akkor minimum 350 ezer lesz. Ennél az összegnél kezdődik a problémamentes játék. És azért hangsúlyozom, hogy érteni kell a géphez, mert amikor nekem szerelő rakta össze, akkor elszúrta az egészet. Mindenből belerakta a létező legdrágábbat, de a videókártyát, tápot lespórolta és kezdődtek a bajok.

A fenti konfigba is kellene minimum egy r9 280x. De jobban jársz jelenleg a konzollal, főleg így generáció váltás küszöbén. Ha holtpont lenne a hardveriparban, azt mondanám vegyél PC-t, de jelenleg nagyon nem éri meg a dolog.

2015. febr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!