Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora minőségbeli vagy más...

Mekkora minőségbeli vagy más különbség van egy bolti és egy gyári garancia közt?

Figyelt kérdés
Mostanság tervezek új telefont vásárolni (Sony) és nem tudom, hogy megérné-e többet fizetni azért, hogy bolti helyett gyári garanciát kapjak. Számít az is, hogy melyik boltban veszem a készüléket?

2015. febr. 17. 22:50
 1/4 hypno ***** válasza:

A gyári garanciát az elnevezéséből is láthatóan a gyártó vállalja. Mindegy hol tartózkodsz, ha van egy - esetedben -Sony szervíz akkor dombon a tanya. Meg ugye egy gyártó ritkábban megy tönkre.

A bolti, vagy másként forgalmazói garanciát az eladó vállalja. Ha gondod van hozzá kell fordulni. Hogy ők kivel javíttatnak azt csak a jóisten tudja. A limlom GSM boltok életciklusa ráadásul minimum bizonytalan.


Azt neked kell eldöntened, hogy megéri-e számodra a gyári garancia és a tagadhatatlanul jelentős felár, vagy bízol benne, hogy nem lesz rá szükség és ha igen érvényesíthető.


Én hajlandó voltam 10K-t meghaladó többletet fizetni egy LG G2 esetében.

2015. febr. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy Z2-t szemeltem ki, ami már 93k-ért az enyém lehetne, de az tényleg sufnigsm, vagy a T-nél 131ezerért árulják, de 2 év gyári garival. Igazából már ezekben az új készülékekben nem bízom, mint a mostanimban, hogy 6 évet kibír, ezért már fontos szempont lett a garancia. De akkor jól sejtettem, hogy az eladói esetén akár kontárként is nekieshet egy csavarhúzóval...
2015. febr. 17. 23:09
 3/4 hypno ***** válasza:
#2 Ilyet nyilván nem tesz, de ez a lényege dolognak.
2015. febr. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi van a telò dobozára nyomtatva gyárilag? Ha kèt év gari, akkor az annyi, ha nincs semmi, akkor az a tôrvény szerint csak egy év bolti.

Bármi más csak vakítàs.

2015. febr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!