Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem rég telepítettem újra a...

Nem rég telepítettem újra a windows 7-et, régebben jó volt a hang de újratelepítés óta nincs. A hang "ikon" mellett egy x van, mit csináljak? Már újratelepítettem a hangkártyát, a drivert, frissítettem de még mindig rossz.

Figyelt kérdés

2015. márc. 19. 20:49
 1/6 anonim válasza:
A hangkártyát telepíteni nem lehet, ugyanis az nem egy szoftver, hanem a gépbe beébített hardver, ami Önnél vélhetően megsérülhetett. Mielőtt bármi mást csinál, első lépésként javaslom a hangkártya lecserélését. Teljesen le kellene gyalulni az egész winchestert, és utána mindent (Windows, Office, különféle driverek, egyéb működtető szoftverek, stb.) újra telepíteni. Továbbá javaslom a winchester partícionálását, hogy azt a Windows két külön meghajtónak érzékelje. Az egyiken - nevezzük "C" meghajtónak - lenne az operációs rendszer, vagyis a működtető szoftverek, a másikon - nevezzük "D"-nek - minden egyéb, amit Ön fontosnak tart. Ha pedig ez sem jár sikerrel, javaslom, fogadjon hivatásos informatikust, aki az Ön gépét rendbe teszi.
2015. márc. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem válaszolóhoz és magam is ezt a megoldást javaslom. Talán még kiegészíteném annyival, hogy ha előző installáláskor partícionálva volt a vinyó és az új telepítés már ide került: nevezzük "c"- nek. Egy új próbálkozást annál is inkább megér, mert esetlegesen az előző telepítéskor ott maradhattak oda nem illő dolgok. Ugyanis fennáll egy olyan kockázati tényező, hogy a telepítőprogram egyszerűen csak rámásolja az új Windows- t a régi tetejére (felülírja), ezért célszerű minden új telepítéskor kitörölni a régi partíciót, majd lassú (!)formázás és installálás. Ha ezek után sem "gyógyul" meg a gép, jöhet a hardveres hibaelhárítás! Üdv!
2015. márc. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
...sorry, de ez nagyon fontos és lemaradt: a partíció törlése után új partíciót kell választani, lehetőleg ugyanakkorát, mint az előző. Magyarázat: ha kisebbet választunk, marad egy feleslegesen kis rész a vinyónkon, ha pedig nagyobbat, a telepítő "beleharap" a másik, mellette lévő partícióba is, és kénytelenek leszünk azt is leformázni!!!Léteznek már ilyen szempontból korrektebb op. rendszerek is- amik nem "bántják" a maradék felületet-, de sajnos a Windows tervezői erre a problémára nem igazán fordítottak túlzott figyelmet :(
2015. márc. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Krill válasza:

Ne szívassátok már. Hangkártya miatt soha nem kellet újratelepíteni az oprendszert.


Lehet hogy kimozdult, vagy elszállt, ezért nem működik. De ha rendben van a megfelelő driverrel működnie kell.


Milyen hangkártya?

2015. márc. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Eszem ágában sincs "szívatni", de két dologgal is megcáfolnálak a "kimozdulással" kapcsolatban: telepítés előtt még működött a hangkarija, a telepítéssel meg max. a lézerfej és a lemezforgató motor tud csak mozdulni, arról meg nem is beszélve, ha netán integrált(AC 92)az a bizonyos kártya! Jó nagyot kéne a tetejére ütni ahhoz, hogy mozduljon! Ugye, ugye?...Summa- summarum: ha enyém lenne a gép, percig nem gondolkodnék egy új telepítésen, már csak azért sem, mivel egy ilyen akció inkább idő, mintsem pénz kérdése. Ha ennek ellenére sem jönne össze a dolog, még akkor is ráérnék egy új kártya beszerzésén gondolkodni. Nem beszélve arról, hogy nem apasztottam feleslegesen a pénztárcámat és ezzel egyidejűleg nem szaporítottam felesleges lomgyűjteményemnek a tömegét! :-)
2015. márc. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Bocsánat, AC-97 az integrált kártya típusa! :-D
2015. márc. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!