Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Erdemes lenne vagy egyaltalan...

Erdemes lenne vagy egyaltalan lehetséges Cput gariztatni melegedés miatt? I3 4160,93fok prime95 alatt.

Figyelt kérdés
Gyari oldalon 63 fok a max , kozel 30 fokkal melegebb terhelés alatt a gyari hűtéssel .Paszta van rajta , minden fül rögzül , a hűtő stabil nem mozog .Pcx áruházban vettem .Hogyan működne ha lehetséges a gariztatas ? Gep nem indul ujra magától.

2015. ápr. 23. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem a víz a hülye,ha a kacsa nem tud úszni.


99.99% hogy nincs a CPU-nak semmi baja.


Két legvalószínűbb eshetőség van.


1.Valahogy rosszul raktad fel a gyári hűtőt (amit nem is olyan nehéz elnézni),valamelyik pöcök nem akadt be teljesen,ezért nem tökéletes a hűtő és a kupak közötti érintkezés.


2.Mivel szerintem 93 fokon már rég leoldott volna,ezért az is lehet,hogy egy hiányzó chipset driver,alaplap-op. rendszer bug,vagy egy rossz BIOS verzió miatt fals értékeket kapsz.


Ha mégis rossz,akkor beviszed a procit,elmondod a gondot,majd vársz,és kiderül hogy semmi baja,vagy tényleg rossz,és kapsz egy újat.

2015. ápr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha 20 percig hagyod állni a BIOS-ban,akkor a BIOS-ban mit mutat a CPU hőmérséklet?
2015. ápr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ezen az oldalon rengetegen panaszkodnak arra hogy melegedik az i3-as proci a gépükben akár 90 fokig.. amúgy ha elérné kb a 90-et leállna a gép szóval én a biosban nézném..
2015. ápr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!