Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagyteljesítményű gépet...

Nagyteljesítményű gépet vennék, alábbi processzorral:Intel Core i7-4790K 4GHz BOX processzor és egy Gigabyte GA-H97-HD3 LGA1150 alaplappal. Jó választás ez?

Figyelt kérdés

processzorhűtő ez lenne: DeepCool ICE EDGE MINI FS V2.0 processzor hűtő

Játékok nem érdekelnek, a videokártya teljesítménye lehet rendkívül silány is, lényeg lenne nekem hogy lehetőleg rendkívül nagy teljesítményű gépet szeretnék összerakatni, aminek gyors a processzora, nagy fájlokat is rendkívül gyorsan lehet vele másolni (ezt nem tudom milyen mértékben érinti a processzor sebesség vagy kizárólag csak a merevlemezen múlik, nem tudom.

Hűtő rendkívüli mértékben csendes legyen, ne fogyasszon sok áramot, úgy hallottam manapság már vannak olyan asztali gépek amelyek alapjáraton kevesebbet fogyasztanak mint egy laptop, olyan 30-40W körül... Ha esetleg ez az alaplap csak videokártya miatt drága, érdekelne olcsóbb is, vagy ha tudtok jobbat, kivéve Asus alaplap.

Nem tudom mi a különbség az Intel I3, I5 és I7 közt...



2015. máj. 7. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát én ott kezdeném a dolgot hogy ennek a cpu-nak a fogyasztása alapból 88 W... És szándékozod-e húzni? Mert akkor fölösleges a K-s dolog. Meg az alaplap is.
2015. máj. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mármint akkor fölösleges a K-s, ha nem akarod, és akkor nem jó a lap, ha akarod :)
2015. máj. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem szeretném túlhajtani a gépet, jó alapból azon amin a processzor jár.

Az alaplap mennyire márkás, meg azt hiszem a chipset is meghatározza egy gép sebességét, stabilitását...

2015. máj. 7. 21:16
 4/9 A kérdező kommentje:
Mitől függ általában egy gép ára? Látok ugyanilyen Core i7 processzorral szerelt előre összerakott gépeket 4 és 500 ezer Ft-ért is, valószínűleg olyan videokártyát raktak bele ami megdobja az árat, vagy más miatt lehet magas az ára?
2015. máj. 7. 21:27
 5/9 anonim ***** válasza:

az i7 4 mag 8 szál, játékoknál nincs különösebb előnye i5-höz képest, de mivel neked nem erre kell, hanem munkára, ezért jó lehet. Munkánál 40-50%os javulás is tapasztalható.


i3 - 2 mag 4 szál

i5 - 4 mag 4 szál

i7 - 4 mag 8 szál (bár már vannak 6 meg 8 magosak is)


A K-s processzorok szorzózár mentesek, vagyis tudod állítgatni, mekkora feszültséget kapjon alaplapról. gyorsíthatod vele a processzor órajelét, nagyobb teljesítményt érhetsz el. Viszont ehhez már Z-s vagy X-es alaplap kell. szóval nem éri meg k-s procihoz a h97-es lap, mivel az nem tuning lap, nem fogod tudni húzni az órajelet.


Fájlok mozgatásához első körben kell egy jó processzor, utána egy gyors SSD, mivel gyorsan akarod mozgatni, aztán némi ram, hogy menjen is a dolog. Ezután hozzávághatsz valami olcsó videokártyát, ha pl netre akarsz fel/letölteni, stb, akkor az sem árt.

2015. máj. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
még egy apróság, ha szerverhez (akár helyi) kell a gyors adatmozgatás, akkor lehet jobban járnál Xeon processzorral, mivel az multitasking-ra lett kitalálva.
2015. máj. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Ha van idő, írnátok nekem konkrétan alaplapi típusokat hogy "mit érné meg összerakatni"?

2015. máj. 8. 09:25
 8/9 anonim ***** válasza:
mennyit szánsz rá? mert lehet 200k-ért összerakni gépet, meg 1 millióért is.
2015. máj. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én maximum 250, vagy 290 összegig mennék el árban, bár ha nagy különbség nem lenne, olyan 200 szintjén maradnék inkább.


Egyébként AMD nincs, ami hasonlóan nagy teljesítményű mint az Intel Core I7 és jobban megéri ugyanannyiért vagy olcsóbban? (régen az AMD processzorok olcsóbbak voltak és lehet hogy energiatakarékosabbak is, bár ezt lehet rosszul tudom).

2015. máj. 8. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!