Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális, hogy a 4. mag a...

Péter7656 kérdése:

Normális, hogy a 4. mag a processzornak kétszer olyan forró mint a másik 3?

Figyelt kérdés
AMD Phenom II X4 955. 3 mag 40 celsius. A 4. 80 celsius.. szerintem ez nem normális. Mit tehetek? Arra figyeltem fel, hogy zajosabb a gép a kelleténél.. gondolom ez lehet hiba..

2015. jún. 4. 22:08
 1/2 anonim ***** válasza:

A kétszer olyan forró nekem már fura.

Hűtést ellenőriz.

Amúgy vannak magok amik aktívabbak használtak.

2015. jún. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Panda Péter ***** válasza:
valamelyik érték biztos rossz, mert ilyen nem létezik. nyilván van a chipnek annyi hoővezető képessége hogy max néhány fok különbség legyen a magok hőmérséklete között. ha zajosabb a gép, az azért van mert magasabb fordulaton járatja a ventillátort, hogy kompenzálja a melegedést. ilyen meleg nyári időben nagyobb figyelmet kell fordítani a hűtésre, első körben nézd meg, nem poros-e nagyon a venti, pasztázd újra ha van hozzá anyagod, de lehet érdemesebb lenne egy combosabb hűtőt venni, ha most csak alap van. ha már veszel egy komolyabbat, akkor olyat válassz ami nem csak AMD foglalatra jó, hátha a jövőben másik alapra építesz gépet, ott még fel tudod használni.
2015. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!