Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HP Elitebook 8530W Notebook...

Holee kérdése:

HP Elitebook 8530W Notebook akksiját hogy használjam, hogy minél tovább megőrizze állapotát?

Figyelt kérdés
Vettem egy HP EliteBook 8530W típusú üzleti notit használtan, nagyon jó állapotban. Gyári az akksija, 13 %-os elhasználódást mutat az Aida. Szeretném még sokáig megőrizni az állapotát, sokat utánaolvastam, de megoszlanak a vélemények a használatáról. Nektek mi arról a véleményetek, hogy állapotmegőrzés céljából milyen gyakran érdemes lemeríteni ( én heti 1-re gondoltam), illetve ha a asztalra téve hálózati adapterről használom előbb tönkremegy, vagy feltöltve kivegyem és amikor kell, csak akkor tegyem vissza a notiba, esetleg 60%-ra töltve tároljam? Energiagazdálkodási beállításokat átnéztem, szerintem jól vannak beállítva. Azt olvastam, hogy hálózatról használva az akksit nem rongálja, csak a magasabb hőmérséklet károsíthatja, de ez pontosan milyen hőmérsékletet jelent, azt nem tudom.

#élettartam #akkumulátor élettartam #notebook akksi #noti akksi
2015. jún. 9. 16:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha főleg otthon használod a gépet, akkor az akksit 60%-ra lemerítve és a notiból kiszedve, hűvös, páramentes helyen tárold. Ha el kell vinned valahova, akkor tedd be előtte, töltsd fel és vidd. A 15% alá merítést kerüld, a mélykisütés károsítja a lítium akkumulátorokat.


Nem tudom, hogy ez minden gépnél így van-e, de én főleg hálózatról használtam a gépemet és lusta voltam kivenni az akksit, így pár év múlva tönkrement. Ismerősöm ugyanolyan típusú és korú laptopjának az akkuja még mindig használható, mert kivette.

2015. jún. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!