Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem kap jelet a monitor, mi...

Nem kap jelet a monitor, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Használt gépet vettem, az eladónál minden rendben volt vele, viszont mikor itthon összeraktam, a monitor nem akart működni. Egyszer sikerült életet lehelnem bele, de a következő bekapcsolásnál már ismét semmi kép.


A felállás:


- a gép nem csipog, nem sípol bekapcsoláskor

- a rendszer rendesen feláll, mivel bekapcsolt hangszóróknál hallom, ahogy bejelentkezik a Windowsba

- az összes ventilátor működik

- monitor + kábel másik PC-vel: minden rendben

- a PC-m másik monitorral + másik kábellel: szintén nem működik


Ezek alapján azt szűrtem le, hogy a monitornak és a kábelnek semmi baja, tehát a géppel nem stimmel valami. Olvastam olyat, hogy BIOS update vagy reset segít, de sajnos ahhoz egyáltalán nem értek, főleg nem vakon. A monitor azon beállításait egyáltalán nem találom, ahol be lehetne állítani, hogy milyen jelet fogadjon. A kábel szimpla, tüskés HDMI.


Az áttörést az hozta, hogy kivettem a memóriakártyákat és megtörölgettem őket, majd visszaraktam, a videokártyát pedig picit megmozgattam a foglalatban. Ezek után minden rendben volt, majd újraindítás után ismét semmi reakció a monitor részéről... Újabb szétszedés és birizgálás után sem akart működni.


Sajnos pontosan nem tudom a részek specifikációit de talán ez segít:


2×2GB RAM

AMD X4 quad core processzor

A videokártya 1GB-os, elméletileg egy jó minőségű, mivel a srác játékhoz használta a gépet.

Egyszer volt tápcsere.


Remélem ezek alapján tudtok segíteni. Előre is köszönöm!



2015. jún. 22. 12:42
 1/2 anonim ***** válasza:

szerintem tisztítsd ki a videó kártya helyét a portól plusz a kártyát.


a BIOS t ha ott a probléma meg oldható,az alaplapból vedd ki az elemet kb 5-10 percre.természetesen ez idő alatt legyen áramtalanítva a gép.


és a BIOS vissza áll az alap beállításra.

2015. jún. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha a rendszer felállt, próbáld megnyomni párszor a Win+P gombot. Ha szerencséd van, akkor pár nyomás után bejön a kép.
2015. júl. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!