Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Barátomnak 2 hét múlva lesz...

Barátomnak 2 hét múlva lesz az XXX-es születésnapja (30. ), és szeretném meglepni egy videókártyával. Milyen videókártyát tudnék neki, vagy milyen infók alapján keresni, ami 15-20. 000 HUF-ba belefér, és biztos örülne neki?

Figyelt kérdés

Először is, amit tudni kell a barátomról, hogy informatikai témában (10 éve rendszergazdi, egypár éve meg programozó) nagyon-nagyon hozzáértő. Nekem is nagyon-nagyon sokat segített : én amikor megismertem, még egy valamirevaló programot se igazán tudtam feltenni Win-re se kb., szabályosan utáltam az informatikát, idegennek éreztem, mostanra meg annyi mindent tanított ingyen és bérmentve, hogy Linux alatt olyan programokat tudtam már összehoznni saját kútfőből, amiről anno álmodni se mertem volna, hogy nekem sikerül.


Ezért is szeretnék mindenképp valami ütős dolgot venni neki abból, amit erre megspóroltam, mert többszörösen is megérdemli, és Ő a hardverből midig max. kitudja hozni azt, amit csak lehet.


A gond csak az, hogy én hardveres témában annyira nem vagyok otthon, nem is beszélgettünk ilyenekről annyit, hogy én is szakavatott legyek.

Az az egy, amit tudok, és láttam, hogy az Ő gépében egy viszonylag elavult, több éves videokártya van.

Az egyik, amiről pl. nekem is beszélt, hogy következő kártyának mindenképp olyat szeretne, ami hardveres szinten képes az x264 dekódolására - nyílván ennek megvannak az értelemszerű előnyei, pl. hogy ne a processzorának kelljen ezt számolgatnia, ami tudtommal eléggé számításigényes.


A gond csak az, hogy Őt nyílván nem kérdezgethetem erről, hiába Ő értene hozzá igazán, egyrészt mert tényleg meglepetésnek akarom, másrészt meg Ő túlságosan is alázatos, és ha megtudná, mindenkép visszautasítaná.

Én viszont mindenkép olyat szeretnék venni neki, amiről tudja, hogy megérte a pénzét, és nem a paraméterei, a számok nagyok rajta, hanem a belőle (a megfelelő rendszerrel, ami lehetőleg nem Windows, hanem Linux alapú) kihozható teljesítmény, és tartósság. Nem azért, mert sajnálom rá azt a 20 ezret, hanem azért, mert tudom, hogy akkor örülne neki a legjobban, ha nagy szakértelemmel választanám meg.


Segítségnek akár csak elég annyi is, hogyha leírjátok, hogy hiteles forrásokból hol tudnék utánanézni, informálódni a témában, amiből 1 hét alat fogalmat tudnék alkotni arról, hogy milyen videókártyát is lenne a legcélszerűbb megvennem.


Tudna ebben valaki segíteni? Megadni a kezdőlökést?



2015. júl. 2. 21:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
először a gép többi adatát is tudni kéne. proci milyen , és ram mennyi. másodszor 20ezerér ha például szokott játszani, épkézláb kártyát nem fogsz venni, hacsak nem használtan
2015. júl. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Processzoráról csak annyit jegyeztem meg, hogy AMD, 6 magos, "bulldozer" proc. családba tartozik.

RAM-ból nem egészen 16 GB van neki.

A gépében lényegében a videokártya a gyenge pont.


Játszani nem szokott, egyrészt mert Linux-on nincsenek is neki Crysis meg Assassin 3 kaliberű hardverevő játékai, másfelől meg jelenlegi legfőbb munkakörében fejlesztő, és ideje se lenne nagyon rá (2 munkahely + maszek mellett), másfelől meg leszámítva, amikor hajnali háromkor már neki is elborul az agya, mert nem áll össze a kód, neki a legfőbb játék már a programozás és a mikrokontrollerekkel való bűvészkedés.

2015. júl. 2. 21:20
 3/29 A kérdező kommentje:
(bocs, kicsit töröm a magyart)
2015. júl. 2. 21:21
 4/29 BM-Striker ***** válasza:
100%

Egy kicsit túlgondolkozed ezt a témát.


Az esetek nagy részéban minél újabb/drágább egy videokártya, annál jobb.


20000 alatt egy használt AMD Radeon HD7770 lenne a legjobb választás.


Új káryták ilen árkategóriában nem érik meg az árukat.

2015. júl. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Hát, pedig sajnos tényleg nincsen több nekem erre. Max. 25.000, akárhogy is számolok, és ennél már semmivel se több. (és nem azért, mert sajnálnám)

Használtan pedig most rákeresve nem is találtam a környéken ezt a típust a hirdetési portálokon. Nem volt olyan szerencsém.


Esetleg nem használtban mégis nincs valami tipp valakinek, tapasztalatok alapján?

Ha nem lesz olyan jó, hát nem lesz, nem tudok mit tenni. Az Ő eredeti kártyájánál azért remélem, hogy csak találok jobbat. 6-7 éves kártya van most a gépében, 256 MB saját RAM-mal, többi paraméterére most sajnos nem emlékszem. Pedig meg is néztem a gépében, de elfelejtettem a típust :(

2015. júl. 2. 21:36
 6/29 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

x264 hardveres kodolas


erre mar kepesek a maiak mind?:D


R7 250 DDR5 20 hoz kozel 240 es ebbol


ha ujakat keresel, ellenben kulfoldon altalaban (legalabis keleten) minden dupla aron van sokhelyen...

2015. júl. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 Kránitz Ádám ***** válasza:
50%
Csak az a baj, hogy manapság R7 260X vagy GTX 750 Ti alatt nem éri meg egyik kártya se az árát, valamint egy R9 270-et legalább be kellene tenni az mellé a 6 magos FX mellé.
2015. júl. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 HUN_Sector ***** válasza:

20000ft körül kaphatsz már Radeon HD6870-et is használtan, ami egy jó kis kártya.

(1 GB vram)


Nekem olyanom volt, játékra használva remek kis eszköz volt.


Újabbak közül használtan talán belefuthatsz egy r7 260-ba ennyiért (23-25000). De nagyon talán. Elég frissek még.


Engedd meg hogy lebeszéljelek erről. Egyszerűen nem tudnál igazán használhatóhoz hozzájutni, a kapható használtak meg már gari időn túl vannak. Csak kiszórnád a pénzt az ablakon. Elég nagy lutri.

2015. júl. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

#7-es:


Felesleges ekkora kártya, linux alá, meg ha nem is játszik akkor tényleg felesleges.


én egy ASUS Radeon R7 250 kártyát javaslok:


[link]


Ebben az árkategóriában van GT730 DDR3-as lassú memóriával.


Nem tudom, hogy mennyire fog ennek örülni, de ez már jobb mint ami most van neki. Ha tényleg csak munkához kell neki, és semmi játékra akkor ez bőven elég lesz neki szerintem!


Sok sikert!

2015. júl. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

20 ba 730 ddr5 is kell legyen, de 240 tol gyengebb..., 20 felett viszont 740 ddr5 is van, de 250 el szembe nemhiszem hogy sok ertelme lenne

hogy ddr3 menyire lenne jo...

annak nem biztos hogy "orulne" legalabis kerdezo szerint ez jott le nekem

azt nemtudom hogy egyaltalan ilyeneknek orul e


ajandek veget, ajandekozasi orom miat meg megondolando hogy valami masnak nem e jobban orulne, 20ert mar sok ertekalobbat lehet adni mint egy vga

2015. júl. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!