Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik laptophoz olyan...

Létezik laptophoz olyan program ami megnöveli az akkumulátor élettartamát?

Figyelt kérdés
Előző laptopom bizonyos lenovo y580 ban az akkumulátor elhasználódása 3 év után is 0% volt én azt gondolom azért mert volt egy gyári program ami nem engedte sohasem 60% fölé tölteni tehát ott megállt a töltés ha asztaliként használtam. Az új gépem gyári programjai között nincs ilyen pedig hasznos lenne tehát ilyet keresnék.Üdv

#aksi élettartam
2015. szept. 30. 12:13
 1/4 HUN_Sector ***** válasza:

A lítium akksiknál mindegy, hogy hány százalékig töltöd. Az élettartam számos egyéb tényező függvénye (pl. üzemeltetési környezet).


Ha az asztalodon használod konstans, akkor ha van hozzá - egy dokkoló lenne számodra a legideálisabb

2015. szept. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nézz jobban utána, nem szerencsés dolog egy li-ion akkunál, ha mindig 100%on van, magasabb lesz az élettartama, ha 60 %on van
2015. szept. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
sziasztok kösz a válaszokat amint a részleteknél írtam a lenovo ezt a 60%-ot az energy management nevű programmal biztosította. De most asus rog 750jz-m van ehhez sztem nincs is dokkoló de gondoltam létezik márkafüggetlen program ami ugyanúgy nem engedné 60%fölé a töltöttséget..ha valaki ismer ilyet küldjön infót róla köszönöm.
2015. szept. 30. 18:18
 4/4 HUN_Sector ***** válasza:

Ez azért némileg téves.


A lítium akksik ha meghaladják a 100%-os töltöttséget (túltöttötté válnak), akkor megindul a lítium részecskék elválása. Ám a töltés 100%-on minden eszközön kikapcsol, s ha csökken a töltöttség, akkor 100%-ig töltik azt vissza. Ez a tűzveszélyességi engedélyhez szükséges technológia döntés, enélkül nem kerülhetnének forgalomba.


[link]


"A kereskedelmi forgalomban kapható akkumulátorokba védelmi áramköröket építenek, melyek maximalizálják a töltési feszültséget 4,3 Volt/cella határértéken, emellett hõérzékelõket is építenek be, melyek leválasztják az akkumulátort a töltõrõl, ha hõmérséklete eléri a 90 °C-t. Emellett mechanikai érzékelõket is tartalmaznak, melyek biztonságos nyomás alatt tartják az akkumulátorok belsejét."


Már nem olyan bonyolult, mint a nikkel akksik töltése.

2015. szept. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!