Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ti mit ajánlotok? (lent)

Ti mit ajánlotok? (lent)

Figyelt kérdés
Nos. Kezdjük az elejéről. Ugyebár egy szervert akarok majd beindítani (ts3+weblap+game szeró), ezt már sokan tudják szerintem. Eredetileg szervergépnek egy nagyon lepukkant gépet használtam volna (gigabyte alaplap, celeron d, 512 mb ddr), de az a baj a géppel, hogy hangos, és sokat fogyaszt. Kábelezést azóta megoldtam (netkábel). Most már csak egy gép kellene... Egy sff gépre, vagy valami mini pc-re gondoltam, ami lehet használt, és új is. 40ezret tudok befektetni, de szükség esetén tudom emelni a tétet. Azért jó lenne, ha nem menne 40K felé... Monitor, egér, bill. stb. nem kell. Lényeg az, hogy ne legyen hangos, és visszafogott legyen a fogyasztása (0-24 menne), és ne legyen rohadt nagy.

2015. okt. 18. 13:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel mar el lehet indulni. Viszont a cpu tdp-je 54 Watt, ami nemnagyon takarekos, de huteni kell es nemhalk a gyarival.


Bevasarlas elott megprobalhatod ezeket futtatni a sajat gepeden, hdd-, memoria-, cpuhasznalatot monitorozva.

2015. okt. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Ja, igen, a fogyasztás...
2015. okt. 18. 20:04
 13/19 A kérdező kommentje:
Ismersz jó kicsi fogyasztású gépet....?
2015. okt. 18. 20:29
 14/19 kovpet ***** válasza:

Te, most ez milyen szerver lesz? Haverokkal marhulós vagy egy olyan, amin fizetős szolgáltatást akarsz nyújtani?

Az elsőre tippelek.

Akkor meg használd azt, amid van (mondjuk a fél giga RAM kivételével, mert az telefonban is kevés, nem hogy szerverben :) ) és ha nem jó, majd bővítesz. Ez a leggazdaságosabb megoldás.

Fizetős szolgáltatást meg ne akarj nyújtani, mert azt nem ilyen tudás, tapasztalat és főleg büdzsé mellett szokás :) A jogi környezetről nem is beszélve.

2015. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem fizetős, dehogyis :DDD A második verzió :) Nem is lennék jó arra, hogy egy egész szervertermet üzemeltessek :DD
2015. okt. 19. 19:23
 16/19 kovpet ***** válasza:
Akkor szerintem ne tolj bele pénzt, amíg nem tudod, hogy kell-e és mennyi plusz teljesítmény. A fogyasztás meg nem számít annyira, mert ideiglenes lesz a dolog. Amúgy ha mondjuk 50 Wattot fogyaszt az napi 60 forint. Ami persze évi 20 ezres, de ha 1-2 havi próbaüzem lesz csak, akkor azért nem olyan nagy cucc.
2015. okt. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Oké, köszi :) ment a zöld
2015. okt. 19. 21:26
 18/19 anonim ***** válasza:

Hobbi célra egyáltalán nem kell 100ezreket beleölni! Én egy 5-10 főt szolgálok ki egy 600MHz-es procival és 256MB RAM-al. Megoldható! :) Minden csak az igényektől függ...


Mint már a korábbi kérdésben is írtam neked: debian-t rá. Egyébként én sem ölnék bele súlyos pénzeket. Próbáld ki azzal ami van, teszteld, mint mondottam korábban cseréld a hűtést és csendesebb lesz (ez pár ezer forintos tétel) és ha az igény nő, akkor ráérsz gépet cserélni!

2015. okt. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Tudtam én, hogy hobbicélra elég lesz, prohardveren is írták egy fórumban, hogy egy ilyen gép elég :) Ment a zöld.
2015. okt. 20. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!