Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi okozza a VGA-n belül az...

KaniDani kérdése:

Mi okozza a VGA-n belül az ilyen típusú elmosódást a képen? A videókártya melyik eleme gyanusítható a hibáért? És szerintetek ez javítható e valamilyen módszerrel?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


A videókártyára garancia már nincsen, szóval ez az opció kilőve.

Ha csengetek érte meg tudják javítani vajon?

Esetleg otthoni MacGyver technika szóba jöhet? A sütőre gondolok, már ha ez olyan hiba, amit azzal ESETLEG korrigálni lehet.



#javítás #hiba #videokártya #VGA #GPU #elmosódás #MacGyver #hibás vga #sütős módszer #vga javítás
2015. nov. 6. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Memória része. Ezt nem javítják meg sajnos.
2015. nov. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az nem lehetséges, hogy ez csak valami kontakt hiba a memória és a lap között?

Ez egy Asus kártya amúgy, amikor használtan megvetem, furcsálltam, hogy a memóriáin nincsen hűtőborda csak a GPU-t fedi le. Na de nem hiszem, hogy a memóriáinak akkora hűtés feltétlenül kellene.

2015. nov. 12. 07:49
 3/7 kszk2 ***** válasza:

Ez VRam hiba. Ez nyírta ki a régi Gigabyte kártyámat.

[link]


"Na de nem hiszem, hogy a memóriáinak akkora hűtés feltétlenül kellene."

De. A memória ugyanúgy melegszik mint minden más alkatrész.


Én meg tudtam oldani úgy hogy csökkentettem a memória órajelet, de nem tudom nálad ez működik-e.

Itt van hogy kell:

1. Letöltöd az MSI Afterburnert ( [link] )

(Itt a közvetlen letöltési link: [link] )

2. A "Memory Clock (Mhz)" csúszkát le húzod és kipróbálod jó-e. Ha nem még lejjebb veszed.

Nekem ez segített. A teljesítmény JÓCSKÁN csökken de hátha működik.

Ha ez se működik akkor valószínűleg ki kell dobni a kártyát.

2015. nov. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kszk2 ***** válasza:
Kihagytam azt a lépést hogy "Feltelepíted" de az gondolom egyértelmű
2015. nov. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy ASUS HD 7870 kártyáról van szó egyébként.

Természetesen nem azt mondom, hogy abszolút nem melegedhet, csak nem olyan mértékben mint a GPU mondjuk.

Ismerem a progit. De az órajelekkel nem játszottam eddig se lefelé sem felfelé. De lehet kipróbálom amit mondtál.

4840 Mhz-n van a VRam gyárilag. A referencia 4800 Mhz, de gondolom te nagyobb csökkentésre gondolsz.

Azt nem tudom, hogy miért ilyen a kártyám. Miért nincs rajta borda.

Egyébként a Vram is óngolyós megoldással van az áramkörhöz rögzítve mint a GPU, vagy legalábbis hasonló módon?

2015. nov. 12. 11:32
 6/7 kszk2 ***** válasza:
A Vram rögzítése kártyafüggő, de szerintem azon a kártyán hasonló a GPU rögzítéséhez.
2015. nov. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nos ahogy nézegettem a kártyát, találtam egy félig meddig törött/ elhajlott áramköri elemet (C2227) a kártya hátoldalán. A túlsó oldalán épp egy memóriamodul van azon a helyen.

Azt nem tudom, hogy a fenébe hajlott el, esetleg a csavarhúzó csúszhatott el vagy hasonló.

Helyreigazítottam az az alkotóelemet, rányomtam a lapra. Úgy néz ki megjavult a kártya. Igaz nem 1920*1080-as felbontáson teszteltem, csak 1440*900-ason, BF3 játékban is, természetesen Ultra grafikai beállításokkal. De mondjuk amekkora hibákat produkált lehet nem a felbontás a döntő.

Most érintkezik ugyan, de forrasztani kellene, úgy csak biztosabb lenne, na de nem igazán egyszerű egy kb 1mm*0,5mm -es kis szarságot forrasztani.

Mi a véleményetek?

2015. dec. 8. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!