Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy tápnál osztott +12V ág...

Egy tápnál osztott +12V ág esetén hogy alakul a terhelhetőség?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy nekem van egy Chieftec CTG-500 tápom, ami 2db +12V ággal rendelkezik, mindegyik 20A-t tud leadni. Tehát áganként 240W, együtt viszont max 400W.


Ami engem érdekelne, hogy a processzor és videokártya hogy gazdálkodik ezeken? Tehát csak az egyik ágat használja vagy ezek meg vannak osztva valahogy?

Szóval a vga max 240W-ot fogyaszthat, vagy akár többet is?



2015. nov. 16. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Viszonylag normálisan oldották meg, mindkét PCIe csatlakozó külön ágon van, így egy 8+8 pines (375W TDP-jű) videokártyát is könnyen el tudna látni... papíron. A kérdés az, hogy miért raknál egy csúcskategóriás kártyát egy belépőszintű tápegység mellé? Éppen emiatt a kérdés értelmetlen: ez a táp egy pentium + GTX750Ti kombináció mellett mutathat jól, ahol mondanom sem kell, a számítógép összfogyasztása a 150W-ot sem fogja soha elérni, azaz nem a kiegyensúlyozatlan ágkiosztás miatt kell aggódnod.
2015. nov. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hypno ***** válasza:

Itt egy viszonylag épületes polémia a témáról: [link]

Túl sok mindent nem lehet hozzátenni.

2015. nov. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

te esetedben lehetseges hogy 1db pcie a 12V1 en van 1db pcie a 12V2 n van #1 es valasza alapjan


de egyszerubb megbizonyosodni rola, a gyartok szeszelyeitol fugg az agkiosztas kialakitasa (osszes tapra vetitve nem a tiedre, de a tiedbol se lenne meglepo ha jeloletlen alvaltozatokat gyartotak (remlehetoleg agkiosztast persze nem modositva)


ez azt jelenti hogy max pcie csatinkon: 12V1 - 150W

12V2 - 150W


plusz ha jol ertetem #1 alapjan 12V2 n van az ATX24 innen +75W (mondjuk mindegy melyiken van eleg az is hogy az egyiken


ha a vga felszivja egyik agat 150+75=225W

15W marad azon az agon, vagyis ha a cpu onan fogyaszt az nem jo


240W os ag persze ket 150W os pcie csatit nem birna el ellenben az lenne a jobb mert akkor a cpu s agrol max 75W ot igenyelne igy a cpu nak es tobbi hardvernek maradna 240-75=165W ami eleg sok


en ezert szoktam maximum kb. 200W os vga t ajanlani ehhez a taphoz, igy lazabban marad benne, attol fugzetlen hogy persze nem idealis hozza ez a tap...

150+75 os hatar persze igy is fent all de a vga k elosztva szivnak altalaban remelhetoleg a csatijaikon vagyis kisebbnosszfogyasztasu vga kisebbet is sziv le itt nem 375W maxos vga rol van szo hanem csak 200 rol ami majdnem fele


muszajbol tehat szerintem ilyen valalhato hogy R9 285, 280, 380 rakotheto

bar jobb lehet csak ideiglenesen


290/390 stb , elege nem calalhato kategoria...

2015. nov. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!