Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen programmal tudom...

Milyen programmal tudom megmérni az AMD A10-5800k-s processzorom hőmérsékletét?

Figyelt kérdés
A coretemp 0 fokot mutat a speedfan be van fagyva 70 fokon és nem megy se fel se le. Akkor hogyan lehet megmérni? Állítólag ezekbe az apuk-ba nem olyan szenzorok vannak így nehezebb megmérni. A bios-ba helyesen mutatja 35-40 fokon áll de játék közben kellene az érték vagy komolyabb terhelés mellett. Az AMD overdrive programja is 70 fokon áll viszont az mozog terhelés alatt lefele megy:D 40-50 fokig.

2015. nov. 27. 11:23
 1/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

alaplap teljes pontos tipuskodja ha alverzios az is


legfrissebb nem beta bios van a lapon? ha van beta azt mar probaltad?


tapegyseg pontos teljes tipuskodja?


ventilatora porog? milyen rpm et ir ki szoftver?


Adida64 (Everest)

Speccy

ezeket is ki lehet probalni


de itt hardveres hiba lehet


lap vagy tap

vagy a cpu szenzora hibas

2015. nov. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Semmilyen program nem mutat valós adatot. De nem csak nálam van ez így hanem az összes APU nál. De azért köszönöm a választ. Nem hibás semmi az biztos.
2015. nov. 27. 11:43
 3/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#2 ja jo hogy szolsz :D de ha ezt tudod miert kerdezed?:D


bar hogy semilyennel azt nem tudom de regi apuknal most mar emlekszem hogy mondtak illetve a letilott magos amd knel is


amugy minek a kerdes akkor?

kerdesemre nem valaszoltal biztos szegyeled vagy nem tudom...

program meg azt modod tudod nem meri de azert rogramot varsz...


lehet venni kis szondat amivel fizikalisan megmered ahol tudod persze sajnos igy a belso hofokot nem tudod... de legalabb ezt biztosra tudod (ha jol mukodik a muszer :D )


amugy stresszeld es figyeld mi lesz

ha mas nem a huto altal lefujt levego alapjan vagy a borda hofoka alapjan is tudsz viszonyitani


mit jelent hogy nem olyan szenzorok? hibasak igen amd igy sporol


egy hibatlanak tuno szenzorba sem lehet megbizni 100%ra


nem veletlen vannak az igazi tuninglapokon fizikai szonda helyek igy kulso muszerel tudod merni hogy valoban menyi is


cpu kent vagy apu kent hasznalod?


mert igp reszt is kiszokta irni program

az is 70? meg ugye magonkent bontasban, mind a 2 modul vagy 4 mag 70?


illetve ha igp le van tiltva lehet ez zavar be neki


biosban "jol mutasa" az is csak feltetelezes valoszinu azert mutat itt ennyit mert uresjaratban van teljesen


nincs pl uefi ben lehetoseg cpu streszelesre? mert ott megtudhatnad hova valtozik (befagy e szinten 70 re)

2015. nov. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Gigabyte F2A85X-d3h alaplap dehogy szégyellem. Akkoriba 20 ezer forintos alaplap volt. Csak te rögtök azzal jössz, hogy rossz valami. Igen tudom a problémát egyik APU se mutat jó maghőmérsékletet. A problémát tudom de a megoldást nem, éppen ezért kértem segítséget. De te nem megoldást mondtál hanem, hogy rossz valami. Ez nem megoldás pláne nem akkor ha nem hibáról van szó mert mindegyik így reagál. Akár milyen alaplapod van akár milyen táppal stb. AMD A-Seria procit nem lehet megmérni. Erre kérek választ, hogy van e egyáltalán valami mód (nem akarok külső szenzort betenni) tehát szoftveres mód amivel meg lehet mérni.
2015. nov. 27. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!