Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért hangos a laptopom...

Miért hangos a laptopom ventilátora?

Figyelt kérdés

5 hónapos laptopról van szó, tehát én személy szerint azt kizárnám, hogy nagyon poros lenne belülről, és ezért műveli ezt. HD filmek nézésénél, vagy ha megy a torrent abszolút zajtalan. Viszont mikor elindítom a firefoxot és elkezdek böngészni, youtubeozni kegyetlenül feltud pörögni. Más böngészővel is ilyen, talán az edge az amivel a leghalkabb. Marha idegesítő, főleg annak a tudatában, hogy egy 5-6 éve vásárolt laptopom, akkoriban tök halk volt, és specifikációjában ennek kb. a fele.

Valaki tud megoldást erre a problémára?


Laptop adatai: HP Pavilion 15, i3 4030U 1.90 Ghz, 4Gb ram, Geforce 830M 2Gb, Win10 64bit, legfrissebb Bios

Speed Fan mérés firefox, youtube használat közben:

GPU: 42C

HDD: 35C

Temp: 55C

Core01: 37C

Core02: 35C


Feladatkezelő: 35% Processzor, 55% memória kihasználtság

Gyakorlatilag a Geforce Experience és az Intel HD grafikán kívül más nem is fut a Firefox mellett. Firefoxon is csak az adblock kiegészítő van.



2015. dec. 10. 21:44
 1/6 anonim válasza:
Hát ha ágyba vagy az öledve használtad akkor lehet hogy poros de ugye ez ki van zárva akkor marad az hogy valami rendszerhiba okozza vagy a ventillátor illeszkedése roszz.Ha ezek közül egyikse akkor azt javasolnám hogy vegyél egy laptophűtőt.Nekem acer laptopom van és én is vettem hozzá mert játéknál tűzforró volt és a vantillátor is ezerrel pörgött de amiota van egy hűtő hozzá az nagyjábol szabájozza és nincs ezzel gondom.Amugy meg a hp nem a hűtéséről és a strapabíróságáról híres márka úgy ahogy az acer sem de ha vigyázol rá akkor nem nagyon lesz gondod.
2015. dec. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem játszok rajta, csak filmet nézek, meg internetezem! Közben szétszedtem, mert nem bírtam magammal, de egy deka por sem volt benne, ahogy sejtettem. Mindig csak az asztalon használom, soha nem ölben, ágyban. Az hogy rosszul illeszkedne a ventilátor ezt nem tudtam megállapítani, ránézésre nem, illetve működés közben sem rezonál, csak hangosan fúj.

Nem tudom, lehet én működöm rosszul, de 150 ezerért én elvárnám azt, hogy netezés közben ne üvöltsön a laptopom. Ha már 50 ezres árkategóriában lehet egész jó telefonokat kapni, amin a netezés is tök flottul, melegedés nélkül megy. :/

2015. dec. 10. 23:02
 3/6 T/Z ***** válasza:

Bele kell törődni, h ez ilyen.

Olyan notit kell választani megvétel előtt, ami nem ilyen hangos hűtési házirenddel rendelkezik.

Tudom, h ez nem vigasz, de sajnos ezek az új gépek is csak ezt tudják.

A Consumer kategória meg főleg ilyen.


Pedig U-betűs a processzorod, kevesebb hőt termel, mint egy M-re végződő. BIOS frissítést esetleg nem adott ki a gyártó?

Speedfannal nem lehet hozzáférni a ventilátor jelleggörbéjéhez?

Azzal lehetne megadni alacsonyabb fordulatszámot, h azt már kisebb hőfokon vegye fel, akkor nem kell tekernie ennyire.

2015. dec. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha felmegyek a HP oldalára, ott azt írja hogy minden naprakész, illetve ha letöltöm a segédprogramot ugyanezt írja ki. Viszont most felraktam az Aida64-et, és azt írja ki, hogy a Rendszer bios Februári kiadású: Insyde EFI F.36, míg a video bios 2013.7.10 kiadású. Ezek szerint mióta megvettem a gépet nem frissítette a biost. Pedig a HP oldala szerint minden frankó. Most akkor felvetődik a kérdés, hogyan frissítsem? Aida64-ben megadja a gyártó honlapját, de ott lószar sincs, [link] Valamint az Aida64 felajánl egy bios update programot, de semmi nem történik.
2015. dec. 11. 15:22
 5/6 T/Z ***** válasza:

A gyártó oldalán a BIOS verziók hányas számúak?

Ezt kéne megnézni azzal, ha gépeden hányas verizószám van. Lehet a frissítő program BIOS-t nem ellenőriz, csak driverket.


Aida nem erre való, ne arra alapozzál, az nem driver, meg bios frissítő alkalmazás, inkább csak arra jó, h kiírassuk vele a hőfokokat, meg, h miből áll a gép.

Csak egy extraként belerakott funkció, h ott a link a frissítéshez, de az nem működik természetesen.



De ez csak elmélet részemről, ha a frissítő program nem dobott fel újabb verziót, akkor valószínűleg a legutolsó BIOS van a gépen.

2015. dec. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nos, hogy átállítottam Win10-ről 8.1-re már mutatta az újabb biost ami F.42.-es számú, míg ami fent volt az F.36-os volt. Frissített, de semmivel nem lett jobb. A video biost még mindig 2 évnél régebbire írja ki, de sehol nem találtam hol lehetne ezt frissíteni. Speedfanon nem tudok állítani.


Valamint nem tudom, hogy már a sok driver frissítéstől, de előjött az a hiba is, hogy miközben firefoxban görgetek lefelé esik szét a kép, persze alig láthatóan, de olyan mikor mint egy videojátékban vsync probléma lenne. Ha firefoxban kivettem a pipát a hardvergyorsítás használta elől, akkor jött elő ez a probléma, most már nélküle is. Érdekes, ez nem tudom miért van, de a firefox abszolút nem használja a dedikált kártyát, csak az integráltat...


Most szerettem volna SSD-t újítani, de már ettől is elment a kedvem. Következő laptopom mindenképpen egy Macbook air lesz, nincs mese.

2015. dec. 11. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!