Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 50%-os proci használat?

50%-os proci használat?

Figyelt kérdés

Egyik napról a másikra nagyon belassult a gépem. Úgy hogy nincs semmi megnyitva 50%-on pörög a proci, a játékokat és a böngészőt 3-szor olyan lassan indítja el. Megnéztem a feladatkezelőt, és 2 programot találtam amik nagyon leterhelik a gépet:

- svchost.exe SYSTEM CPU:51-53 (van 13 másik ugyan ilyen nevű, de csak ez az egy csinálja ezt)

- A rendszer üresjárat folyamata SYSTEM CPU: 91-99

Mit csináljak hogy a gép újra a régi legyen?



2015. dec. 16. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
zárd be:svchost.exe!
2015. dec. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

NE zárd be.


Process explorerrel (progi) megnézheted mi fut az adott svchoston belül, ha biztosra mentél, hogy felesleges, akkor bezárhatod azt az svchost folyamatot.

Lehet vírus (tőled függ, hogy erre mennyi esély van), vagy csak egy nagyobb frissítés feldolgozása, esetleg rendszervisszaállító pont készítése meg ilyesmik.

2015. dec. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ui.:

A bezárás mindenképp csak ideiglenes megoldás lesz és kis eséllyel de kárt is okozhat.

2015. dec. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
svchost gondolom kicserélődött vírusra. Ezen viszont csak az újratelepítés segít, vírusirtók nem nyúlnak bele a fájlba.
2015. dec. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 T/Z ***** válasza:

Frissítés lesz az, milyen oprendszer?


Ha lekapcsolod a frissítéseket, és szerencséd van, akkor megszűnik.

De ajánlott otthagyni a gépet a g×cibe, amíg a Microsoft sz×rja le nem fut (órák kérdése), mert különben meg fogja keseríteni egy időre a felhasználói szokásaidat.


Esetleg megírhatod a Microsoftnak, h a jó édes anyjukat.. :/


Bár sok értelme nincs neki, a világ legnagyobb informatikai óriása, de a kezelhetetlen, frissítések okozta svchost.exe hibáikkal vannak tele a szakmai fórumok. :((

2015. dec. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a válaszokat!

- Win 7 van a gépen

- Malwarebytes-t futtattam, nincs vírusom

- Most láttam hogy a Windows Update-nál 52 fontos frissítés érhető el, érdemes ezeket telepíteni?

+ Elég furcsa, de a proci visszaállt normális működésre, egyik svchost.exe sem terheli a gépet. Tegnap is eljátszotta ugyan ezt, mikor már kb 4 órája ment a gép, magától megjavult. Ez mitől lehet?

2015. dec. 16. 17:26
 7/9 anonim ***** válasza:

A Windows elég sok mindent intéz a háttérben, miközben te gépezel, nem kell mindenre vírust kiáltani.

És igen, a frissítéseket illene felrakni, azért adták ki őket.

G.

2015. dec. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké köszi! 269 MB, eltart majd egy darabig :D
2015. dec. 16. 18:08
 9/9 A kérdező kommentje:
Telepítettem az összes frissítést! Fél napig tartott, de most már minden normálisan működik. Köszi mindenkinek!
2015. dec. 22. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!