Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért számítana, hogy ugyanatt...

Miért számítana, hogy ugyanattól a gyártótól származzon az alaplap és a VGA? Valóban számít?

Figyelt kérdés

Másfél éve vettem a gépemet Asus alaplappal, R9 290X-szel. Rokon (hardveres szinten talán nem túl hozzáértő) tanácsára Asus-t vettem abból is. Nekem szerencsére semmi gondom nincs az Asus DirectCU II-es hűtésével, de azóta is sok helyen olvasom, hogy az AMD VGA-k és az Asus nem mennek kéz a kézben. Ma nyugodtabb szívvel vennék Sapphire-től AMD karit, de ugyanúgy Asus alaplap mellé.


Többektől látom/hallom, hogy megegyező gyártótól célszerűbb venni alaplapot és VGA-t (MSI alaplap mellé MSI VGA). De ennek van mégis bármi alapja?


Az Asus, személyes tapasztalataim alapján, megbízható gyártó alaplapokból, de VGA-k esetében legfeljebb csak a hűtésért meg egy matricáért felelősek, a GPU nem az ő gyártmányuk, innentől kezdve mi értelme ennek a "tévhitnek"?


Ugyanúgy nem értem ezt, mint az Intel-Nvidia/AMD-AMD tévhitet.



2016. jan. 20. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmi alapja nincs.


Tuningmestereknél divat ez,ahol az adott cég ingyen küld alaplapot,vagy VGA-t.


Egyébként jó a DirectCU II,csak nem minden szérián.


Minden gyártónak vannak jobb,és kevésbé jobb,valamint olykor katasztrófális szériái.

2016. jan. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
R9 200-as szérián az Asus 280X-ek voltak gagyik,meg az első Sapphire 260X-ek.
2016. jan. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


A duplán feltett kérdésért bocsi, az élhetetlen duplán klikkelő egerem az oka...

2016. jan. 20. 14:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg egyébként már ott is megbukik ez az elmélet,hogy az Asrock nem gyárt VGA-t,ahogy a Powercolor se gyárt alaplapot.
2016. jan. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez alaptalan butaság.
2016. jan. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én is így gondoltam.


Míg az #1 válaszoló magyarázata szerint van mihez kötni, nem hiszem, hogy az ugyanezt az elméletet szajkózó többség azokból a körökből került volna ki, vagy akár hallott volna ilyen ajánlatokról.


Épp annyira nem értem, miért erősködnek egyesek ezt illetően, mint az Intel-Nvidia/AMD-AMD párosokat ajánlók.

2016. jan. 20. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!