Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Hardverek

A kérdés

Miért számítana, hogy ugyanattól a gyártótól származzon az alaplap és a VGA? Valóban számít?

Másfél éve vettem a gépemet Asus alaplappal, R9 290X-szel. Rokon (hardveres szinten talán nem túl hozzáértő) tanácsára Asus-t vettem abból is. Nekem szerencsére semmi gondom nincs az Asus DirectCU II-es hűtésével, de azóta is sok helyen olvasom, hogy az AMD VGA-k és az Asus nem mennek kéz a kézben. Ma nyugodtabb szívvel vennék Sapphire-től AMD karit, de ugyanúgy Asus alaplap mellé.

Többektől látom/hallom, hogy megegyező gyártótól célszerűbb venni alaplapot és VGA-t (MSI alaplap mellé MSI VGA). De ennek van mégis bármi alapja?

Az Asus, személyes tapasztalataim alapján, megbízható gyártó alaplapokból, de VGA-k esetében legfeljebb csak a hűtésért meg egy matricáért felelősek, a GPU nem az ő gyártmányuk, innentől kezdve mi értelme ennek a "tévhitnek"?

Ugyanúgy nem értem ezt, mint az Intel-Nvidia/AMD-AMD tévhitet.

Keress kérdéseket hasonló témákban: gyártó, alaplap, VGA, videokártya, gyártmány, számítógép, hardver, teljesítmény, összhang

2016. jan. 20. 14:26  Privát üzenet  

A válaszok

Semmi alapja nincs.

Tuningmestereknél divat ez,ahol az adott cég ingyen küld alaplapot,vagy VGA-t.

Egyébként jó a DirectCU II,csak nem minden szérián.

Minden gyártónak vannak jobb,és kevésbé jobb,valamint olykor katasztrófális szériái.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2016. jan. 20. 14:29 Privát üzenet
R9 200-as szérián az Asus 280X-ek voltak gagyik,meg az első Sapphire 260X-ek.

# 2/6Időpont 2016. jan. 20. 14:30 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A duplán feltett kérdésért bocsi, az élhetetlen duplán klikkelő egerem az oka...

# 3/6Időpont 2016. jan. 20. 14:33 Privát üzenet
Meg egyébként már ott is megbukik ez az elmélet,hogy az Asrock nem gyárt VGA-t,ahogy a Powercolor se gyárt alaplapot.

# 4/6Időpont 2016. jan. 20. 14:37 Privát üzenet
Ez alaptalan butaság.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2016. jan. 20. 14:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én is így gondoltam.

Míg az #1 válaszoló magyarázata szerint van mihez kötni, nem hiszem, hogy az ugyanezt az elméletet szajkózó többség azokból a körökből került volna ki, vagy akár hallott volna ilyen ajánlatokról.

Épp annyira nem értem, miért erősködnek egyesek ezt illetően, mint az Intel-Nvidia/AMD-AMD párosokat ajánlók.

# 6/6Időpont 2016. jan. 20. 14:41 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit gondoltok erről a föleg játékra szánt konfigról?
Milyen FM2+ alaplapra érdemes építeni?
Alaplap, proci, vga hiba?
Alaplap: Asrock 990fx extreme 3 proci: AMD fx 6300 black box VGA : AMd hd radeon 7770 1gd5 memória : AMD entertainment 1600mhz 4gb SSD: Kingfast (középkategória MLC típus)?
A problémám az lenne, hogy az asus evo r2. 0 alaplap?
Az alaplap memóriamoduljainak különböző színei, például fehér és fekete? Van ennek jelentősége?

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések a Hardverek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!