Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3. 0 GHz és 4 GB DDR3 memóriás...

Zeamays kérdése:

3. 0 GHz és 4 GB DDR3 memóriás az új ACER E5-öc laptomom és a CPU terhelést jelzöm 5-70% közötti értéket mutat, ez természetes dolog?

Figyelt kérdés

Mivel nem ismerem az okát a szélsőséges CPU terhelésemnek, így ezúton kérek segítséget, hogy mit tehetek a normál terhelés érdekében, illetve mi okozza ezt a jelenséget?

Esetleg ez a jelenség természetes és fogadjam el?



2016. febr. 22. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes. Magát a windowst is ki kell pörgetnie valaminek. Minél több program fut a háttérben, annál nagyobb esély van arra, hogy nagyobb lesz a CPU-felhasználásod (pl. Avast, uTorrent, levelezőprogram).


Ha 10% alatt van, semmi gond. De ne ijedj meg, ha felugrik néha 11-re :D


Nekem Intel i5 5200U-val (2 mag, 4 szál, 2,7 GHz) átlag 2%-on megy így böngészővel is. RAM pedig 1,5 GB fogy a 8-ból :)

2016. febr. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Novemberben vettem a gépet és eddig 2-8% volt az AMD A87100, 4 magos, 3.0 GHz-es procim terhelése.A válaszodból az derül ki, hogy a Tiéd 2,7 GHz-es, de viszont a RAM-od 8 GB-os az én 4 GB-osommal szemben! Az biztos, hogy a RAM nagysága sokat jelent, de mint írtam eddig nem tapasztaltam irreálisan nagy %-os terhelést!!!

Semmilyen új szoftvert nem telepítettem, mégis magas a procim terhelése.

Elképzelhető, hogy indításkor valami rosszul töltődött be?

Vásárolt ESET NOD32 vírusírtóm nem talál vírusfertőzést!

Tisztelettel várom a további hozzászólásokat.

2016. febr. 23. 15:00
 3/3 A kérdező kommentje:

A jelenséget sikerült megszüntetni a töredezettség mentesítő, illetve az ASC (Advanced SystemCare) lefutattásával!

Most már, normál terheléssel megy a processzor! :)

2016. febr. 24. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!