Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Full HD felbontás illetve a...

A Full HD felbontás illetve a 16:9-es képarány még meddig marad népszerű?

Figyelt kérdés
Tehát arra gondolok, hogy 2019-2020-ban már elavult lesz a 16:9 (mint ma a 4:3)? Tudom, hogy nem lehet megjósolni, de ti mit gondoltok erről?

2016. ápr. 5. 11:27
 1/4 SylwerStone ***** válasza:
Addig lesz népszerű, míg nem lesz az egekben a 4k monitorok ára és az őket kihajtó GPU-k
2016. ápr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Addig, amíg nem jönnek a jóval nagyobb, perem nélküli, szobafalnyi méretű, össze illő modulokból felrakható szobányi és 8-16K-s felbontású hatalmas monstrumok, amit már szemüveg nélkül lehet 3D-ben látni, mint ha ott nem is fal lenne hanem a világ történések ablaka.


tehát mindig valami újabb, több jobb dologgal fonak kijönni, mert a régi egy iső után már unottá, megszokottá válik és az ember olyan, hogy mindig több és nagyobb élményre vágyik. lehet, hogy az még eleinte egy lakás árába kerül, majd fél lakás árába, amíg el nem éri a sokaknak még a is megfizethetetlen két méteresnl hagobb, 4ÍK felbontású készülékeket.


Ennek nyilván a megfelelő minőségű műsor anyaggal etetése megint kihívások elé állyja a filmes háttér ipart, de ha azt nézzük, hogy ma is vannak 18 méteres mozivásznak hatalmasra felkonvertált és szoftveresern feljavított minőségű műsor anyagokkal, akkor egy pár méterszer néhány méteres képernyőt nem lesz lehetetlen kiszolgálni műsorral akkor sem, mint ma az imax moziknál.

2016. ápr. 6. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jelenleg ezt lehet tudni a házfalnyi megjelenítőkről, ahol még vetítéssel történik a kép létrehozása, de ez az otthonkban majd ugyanúgy lapos megjelenítőkkel lesz megoldható, mint manapság, csak gigantikus méretekben.


A következőt érdemes felnagítani és részleteiben végig tanulmányozni. Ez szerintem többet mond arról, amit majd az otthoni nem vetített felhasználásra esetleg átdolgozhatnak. A most hat emeletes ház falnyi vetítő vásznat fogja kiváltani az OLED v. LCD képernyő és mivel a most 36 méteres vászon helyett csak szobafalnyi mérető képernyő jeleníti meg majd a képet, a nézési távolság is a szoba méreteihez alkalmazkodik.


Ez eddig csak utópia, de az emberek igényei általában ilyen irányba szoktak alakulni, vagyis még ez így is elképzelhető. Csak legyen rá fizetőképes kereslet, mert az határozza meg nagyon nagy mértékben, hogy egyáltalán érdemes-e ebben az irányban fejleszteni.


Aztán lehet, hogy az ár lesz az ilyen irányú fejlődés akadálya. De most kicsit elengedtem a fantáziát.


[link]

2016. ápr. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én a jövőből (2020-ból) érkeztem, és azt kell hogy mondjam: nem ez lesz a legnagyobb probléma :) egyébként népszerűek maradnak, szinte minden monitor ezt használja majd.
2020. máj. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!